ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیرات نور و رنگ در بناهای سنتی و اسلامی بر انسان

Year: 1396
COI: ACCMCONF01_042
Language: PersianView: 238
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده وحیده موسوی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
افشین قربانی پارام - عضو هییت علمی دانشگاه آزاد واحد دماوند

Abstract:

از دیر زمان، عنصر نور در زندگی انسان حضور داشته و در تمام فرهنگها به این عنصر توجه خاصی داشتند و آن را سر منشا کاینات و ملزومات می دانستند. در معماری اسلامی هم توجه زیادی به نور شده و آن را مقدس شمرده و از تاثیراتش بر روی انسان آگاه بوده و آن با رنگ در می آمیخته و با استفاده از نورپردازی رنگی اثر روانی خاصی را بر مخاطب القا میکردند. مسرجد نصیرالملک که در خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی شاهچراغ، در شهر شیراز به دستور حسنعلی نصیرالملک بنا گردیرد، از بهترین نمونه های استفاده از نور و رنگ می باشد. هدف از این پژوهر بررسی تاثیرات نور و رنگ موجود در فضا بر روی مخاطب میباشد. روش تحقیق در این پژوهر به صورت توصیفی و تحلیلی میباشد و ابزار جمع آوری اطلاعات در این پژوهش، ابزار مشاهده و اطلاعات کتابخانه ای(بررسی مستندات تاریخی و منابع دست اول) می باشد. و نتایج این پژوهر و تحلیل رسیدن به ویژگی های نور و رنگ به صورت جداگانه و در انتها تاثیرات نورهای رنگی ایجاد شده در فضای مسجد و ایجاد حس ارامش و حالت ملکوتی و عرفانی به مخاطب و هدایت به سمت خالق یکتا است.

Keywords:

نور، رنگ، روانشناسی محیط، مسجد نصیرالملک

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACCMCONF01_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/723452/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، سیده وحیده و قربانی پارام، افشین،1396،بررسی تاثیرات نور و رنگ در بناهای سنتی و اسلامی بر انسان،The National Conference on Research and Development in Civil Engineering, Architecture and Modern Urbanism،Tehran،،،https://civilica.com/doc/723452

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,633
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support