ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد میراگرهای ویسکوالاستیک در ارتقاء عملکرد سازه ای یک ساختمان بتن آرمه

Year: 1396
COI: ACCMCONF01_050
Language: PersianView: 285
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شفا فرهادی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه رازی کرمانشاه
حمید توپچی نژاد - استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه رازی کرمانشاه

Abstract:

استحکام و پایداری سازه ها در برابر بارهای جانبی بخصوص زلزله در سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. امروزه از روش های مختلفی برای طراحی و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله استفاده میشود، یکی از این روش ها استفاده از سیستم های اتلاف انرژی (میراگرهای الحاقی) در سازه است که به عنوان یک رویکرد نوین در طراحی لرزهای مورد توجه است. استفاده از این سیستم ها موجب کاستن پاسخ های سازه در برابر زلزله و جلوگیری از تخریب آن میشود . در این پژوهش مقاومسازی یک ساختمان بتنی 6 طبقه توسط میراگرهای ویسکوالاستیک مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا سازه مذکور یک سازه با اهمیت متوسط درنظر گرفته شده که با فرض تغییر کاربری به سازهای با اهمیت زیاد تبدیل شده است. این سازه با نرمافزار ایتبس مدلسازی شده و از آنجایی که از نظر نیروها و تغییرمکان های نسبی طبقات دارای عملکردی ضعیف و فراتر از حد مجاز آیین نامه ای برای سازههای با اهمیت زیاد بود، با قرار دادن تعدادی میراگر ویسکوالاستیک در آن، سازه مقاوم سازی شد. محاسبه تعداد میراگر های مورد نیاز و همچنین انتخاب آرایش مناسب برای آنها در پلان ساختمان، امر مهمی است که در این پژوهش به آن توجه شده است. قراردادن میراگرها در سازه موجب افزایش میرایی سازه و کاهش پاسخ های سازه از جمله نیروی برشی طبقات میشود که تاثیر این موضوع با اصلاح ضریب زلزله مربوط به سازه و درنتیجه اصلاح نیروی برشی طبقات، لحاظ شده است. در این تحقیق از میراگرهایی با سختی برابر 3KN/mm استفاده شده است که در نتیجهی آن بطور میانگین جابجایی نسبی طبقات 42 درصد کاهش ولی برش طبقات بطور میانگین 11 درصد افزایش یافته است.

Keywords:

بهسازی لرزهای، میراگرویسکوالاستیک، میرایی موثرسازه، ضریب اصلاح برش پایه، ضریب DCR

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACCMCONF01_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/723460/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرهادی، شفا و توپچی نژاد، حمید،1396،کاربرد میراگرهای ویسکوالاستیک در ارتقاء عملکرد سازه ای یک ساختمان بتن آرمه،The National Conference on Research and Development in Civil Engineering, Architecture and Modern Urbanism،Tehran،،،https://civilica.com/doc/723460

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,034
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support