ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و پیاده سازی بازی شطرنج با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی

Year: 1396
Publish place:
COI: COMCONF05_728
Language: PersianView: 1,080
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد منصوری حسن آبادی - دانشجوی کارشناسی، دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، دانشگاه صنعتی شاهرود، شاهرود، ایران
فاطمه جعفری نژاد - استادیار گروه مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، دانشگاه صنعتی شاهرود، شاهرود، ایران

Abstract:

در چند دهه گذشته همزمان با پیشرفت علم کامپیوتر، محققان این حوزه تلاش های بسیاری در حوزه هوش مصنوعی داشته اند. بعضی از این تلاش ها و تحقیقات در رابطه با طراحی هوش مصنوعی برای بازی شطرنج بوده است. بازی شطرنج کامپیوتری، اثباتی بر وجود ماشینی است که اعمال هوشمندانه ای را انجام میدهند. همچنین سادگی قوانین و وضعیت کاملا0شناخته شده دنیای بازی این برنامه از جمله دیگر دلایلی است که محققین این بازی را بعنوان موضوعی برای تحقیق در هوش مصنوعی برگزیدند. این مقاله به طراحی و پیاده سازی بازی شطرنج کامپیوتری پرداخته است. مراحل مختلف این پروژه عبارت بودند از طراحی کلی بازی و کلاس های مختلف آن، مشخص نمودن الگوریتم مورد نظر برای طراحی هوش مصنوعی بازی، طراحی ویوی بازی و پیاده سازی الگوریتم های مربوط به قسمت های مختلف با استفاده از زبان C# و محیط .Visual Studio اولین چالش این تحقیق انتخاب یک مدل و الگوی طراحی مناسب برای طراحی و پیاده سازی پروژه بود. بعد از انجام این کار طراحی کلاس های مختلف و پیاده سازی عناصر مختلف بازی شطرنج را شروع شد و قوانین و الگوریتم های موجود در بازی شطرنج را در پروژه شبیه سازی شدند. در این مرحله دو کاربر انسانی می توانستند به انجام بازی بپردازند. در نهایت، سخت ترین و مهمترین مرحله پیاده سازی که همان طراحی و برنامه نویسی هوش بازی بود چالش برانگیزترین قسمت پروژه است که در واقع موتور یک بازی شطرنج شناخته می شود. در این قسمت الگوریتم های هوش مصنوعی در رابطه با انتخاب و تصمیم گیری های کامپیوتر شبیه سازی و برنامه نویسی شده است. الگوریتم هوش مصنوعی به کار گرفته شده در این بازی، همان الگوریتم Min-Max معروف می باشد.

Keywords:

هوش مصنوعی، طراحی بازی هوشمند، درخت بازی، الگوریتم Min-Max، شطرنج کامپیوتری

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCONF05_728. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/725701/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منصوری حسن آبادی، محمدجواد و جعفری نژاد، فاطمه،1396،طراحی و پیاده سازی بازی شطرنج با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی،پنجمین کنفرانس بین المللی مهندسی برق و کامپیوتر با تاکید بر دانش بومی،Tehran،،،https://civilica.com/doc/725701

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,663
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support