ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برآورد میزان آب ورودی به تونل در سنگ های کارستی و خرد شده؛ مطالعه موردی: قطعه دوم تونل انتقال آب نوسود

Year: 1396
COI: IHC16_290
Language: PersianView: 245
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید رضا ناصری - استاد گروه آب شناسی دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی
جواد عزتی فیض - کارشناسی ارشد هیدروژیولوژی، دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی
فرشاد علیجانی - استاد یار گروه آب شناسی دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی
مهدی عباسی - کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی، موسسه مهندسین مشاور ایمن سازان

Abstract:

نشت آب زیرزمینی به تونل های در حال ساخت، مشکلات متعددی را بر روند عملیات اجرایی دارد. روش هایی که به طور معمول به منظور تخمین میزان نشت آب زیرزمینی به تونل ها استفاده می شوند، شامل فرضیات ساده کننده ای هستند و توسعه کارست در سازندهای مسیر تونل را در نظر ندارند. با توجه به گستردگی محدوده و کمبود اطلاعات در منطقه و با توجه به مطالعات پیشین صورت گرفته، سایر روش ها در محیط های کارستی و پهنه های خرد شده و گسله از دقت لازم جهت برآورد آب ورودی برخوردار نیستند، به همین دلیل در این مقاله جهت برآورد میزان آب ورودی به تونل انتقال آب نوسود از روش پارامتری استفاده گردیده است. در ابتدا با استفاده از شش نقشه لیتولوژی، تقاطع شکستگی، تراکم خطواره، شیب، تراکم آبراه ه، پوشش گیاهی و تلفیق آن ها در محیط نرم افزار GIS مولفه تغذیه از بارش که یکی از مولفه های ورودی منطقه بود محاسبه گردید و همچنین مولفه تغذیه از رودخانه و تخلیه از رودخانه نیز با توجه به ایستگاه های هیدرومتری قبل و بعد تونل برآورد شد، سپس با استفاده از داده های برداشت شده روزانه مولفه خروجی تونل نیز محاسبه شد و در نهایت در داخل معادله بیلان منطقه قرار داده شد و میزان تبادل آب زیرزمینی در آبخوان سورمه 8/51 (MCM) محاسبه شد، که این حجم آب میتواند به داخل تونل جریان یابد.

Keywords:

نشت آب زیرزمینی، توسعه کارست، تونل انتقال آب نوسود، روش بیلان حوضه ایی، تبادل آب زیرزمینی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IHC16_290. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/727510/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ناصری، حمید رضا و عزتی فیض، جواد و علیجانی، فرشاد و عباسی، مهدی،1396،برآورد میزان آب ورودی به تونل در سنگ های کارستی و خرد شده؛ مطالعه موردی: قطعه دوم تونل انتقال آب نوسود،16 th Iranian Hydraulics Conference،Ardabil،،،https://civilica.com/doc/727510

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,278
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support