ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اغراض ثانویه جملات پرسشی در اشعار سیمین بهبهانی

Year: 1396
COI: MOASER01_002
Language: PersianView: 433
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام اسدی فارسانی - کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهرکرد

Abstract:

از آن جا که ادبیات هنر زیبا بیان کردن و تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطب است، یکی از پایه های اساسی علم معانی بررسی چگونگی القای سخن به مخاطب است. هدف از پرسش در زبان خبر، طلب آگاهی است، از آن جا که ارایه پیام به طور مستقیم چندان هنری و تاثیرگذاری نیست، بدیهی است که پرسش در ادبیات در مفهوم اصلی خود به کار نرود و دارای اغراض ثانویه باشد. سیمین بهبهانی از جمله شاعرانی است که در اشعارش به طور گسترده از پرسش برای تمهیدات بلاغی سود جسته است. پرسش در اشعار این شاعر بسامد چشمگیری دارد تا حدی که می توان آن را جزء ویژگی های سبکی او به حساب آورد. در این پژوهش به بررسی جملات پرسشی در اشعار سیمین بهبهانی پرداخته ایم و ضمن دسته بندی اغراض این دسته از جملات، نمونه هایی برای هر کدام ذکر کرده و کارکرد بلاغی آن را نشان داده ایم.

Keywords:

علم معانی، جملات پرسشی، اغراض ثانویه، سیمین بهبهانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MOASER01_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/727796/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی فارسانی، الهام،1396،بررسی اغراض ثانویه جملات پرسشی در اشعار سیمین بهبهانی،National Conference of contemporary Persian poetry،Yasuj،،،https://civilica.com/doc/727796

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,002
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support