ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سبک شناسی آوایی اشعار زاله قایم مقامی بر اساس دیدگاه گرامون

Year: 1396
COI: MOASER01_003
Language: PersianView: 176
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام اسدی فارسانی - کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهرکرد

Abstract:

موسیقی یکی از عناصر سازنده شعر است که کلام را برجسته می کند و سبب تمایز زبان نظم و نثر می شود. از آنجا که موسیقی در انتقال مایه عاطفی شعر نقش اساسی وموثر دارد، یکی از عناصر مهم شعر محسوب می شود. انواع متفاوت موسیقی شعر یعنی وزن، قافیه و ردیف و واژه ها از جمله عناصری هستند که معنا، عاطفه و تخیل شاعر را به مخاطب منتقل می کند. شاعر با رعایت تناسب میان موسیقی شعر و عناصر دیگر، به هدف اصلی شعر که همان بیان مفاهیم و محتوای درونی است، می رسد. گاهی دستمایه ی شاعر برای انتقال عواطف خود به دیگران علاوه بر تلفیق واژگان و ترکیب واحد های زبانی، همگونی آواها و نواها، همخوانی آهنگ ها و اوزان دلنشین است. پیوند و هماهنگی بین الفاظ و معانی، می تواند ناشی از تکرار آواها در بافت باشد که در تداعی معانی نقش بسزایی دارد. در دیوان ژاله قایم مقامی ابیات فراوانی دیده می شود که در آن ها شاعر به کمک تکرار صامت ها و مصوت ها موسیقی خاصی ایجاد کرده، که در القای معانی بسیار موثر است. بررسی پیوند میان آهنگ کلام با عناصر دیگر، مسیله ای است که این مقاله به آن می پردازد.

Keywords:

موسیقی، عاطفه، موریس گرامون، ژاله قایم مقامی،

Paper COI Code

This Paper COI Code is MOASER01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/727797/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی فارسانی، الهام،1396،سبک شناسی آوایی اشعار زاله قایم مقامی بر اساس دیدگاه گرامون،National Conference of contemporary Persian poetry،Yasuj،،،https://civilica.com/doc/727797

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,013
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support