Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل مکانیابی طراحی نیروگاه های گازی کشور با رویکرد توسعه پایدار در فرایند پدافند غیر عامل (نمونه موردی: نیروگاه شهید مفتح همدان)

Year: 1395
COI: UOT04_009
Language: PersianView: 404
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پدرام حصاری - دانشجوی دکتری معماری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران

Abstract:

با توجه به رشد روز افزون مصرف برق در جامعه، توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور، یکی از الزامات، احداث، نصب و راه اندازی نیروگاه های جدید گازی، سیکل ترکیبی و بخار می باشد. توسعه پایدار به عنوان هدف نهایی در دوران معاصر با رویکردهای خود در این مبحث نیز دارای تقسیم بندی خاصی می باشد که پیدا کردن موقعیت مناسب برای احداث این گونه نیروگاه ها از طریق مطالعات امکان سنجی و مکان یابی را امکان پذیر می سازد. در این پژوهش در ابتدا با مطالعات کتابخانه ای به بررسی مبانی شکل گیری نیروگاه های گازی پرداخته و عوامل اثرگذار در مکان یابی کلی و همچنین جانمایی فضاها با تاثیرپذیری از مکانیابی کلی را مشخص می نماید و در نهایت با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در قسمت های پیشین پژوهش به اولویت سنجی این قابلیت ها در وضعیت فعلی نیروگاه شهید مفتح همدان پرداخته می پردازد. در این پژوهش با بهره گیری از روش تحلیل سلسله مراتبی با استفاده از نرم افزار Expert choice شاخصه های مکانیابی در نیروگاه شهید مفتح؛ بار مصرف با وزن نهایی 0.491 در اولویت اول و خطوط برق و ارتفاع از سطح دریا در اولویت های بعدی تعیین شد. این موضوع حاکی این است که در تعیین مکانیابی این نیروگاه که دو موضوع مهم به عنوان نقاط ضعف در مکانیابی اولیه مانند آب و بروز خشکسالی و بیماری حاصل از دفع نامناسب پسماندها و بروز خطرات انسانی هستند و خود نیازمند پدافند عامل میگردند در قبل از طراحی فاقد توجه بوده اند، زیرا که توجه اولیه در مطالعات به این موضوع خود می توانست از عوامل اهمیتی در پدافند غیر عامل باشد و از نظر اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی کمتر خسارت ساز می شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UOT04_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/730523/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حصاری، پدرام،1395،بررسی عوامل مکانیابی طراحی نیروگاه های گازی کشور با رویکرد توسعه پایدار در فرایند پدافند غیر عامل (نمونه موردی: نیروگاه شهید مفتح همدان)،The 4th National Conference of Urbanism and Architecture Over Time،Qazvin،https://civilica.com/doc/730523

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,919
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support