Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر فضای سبز و شرایط اقلیمی برای ایجاد حس سرزندگی سالمندان

Year: 1396
COI: ABCONF01_018
Language: PersianView: 540
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الناز شمس فلاورجانی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری،دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند
علی امامیان فر - دکتری معماری،مدرس گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند

Abstract:

امروزه باکاهش مرگ ومیر وهمچنین کاهش آمار زاد وولددرجوامع،بالا رفتن جمعیت سالمندان حقیقتی نزدیک می باشد.لذا می بایستبرای مواجهه بارشد جمعیت در این قشر،آمادگی وبرنامه ریزی دقیقی درجوانب مختلف منظور شود.فضای معماری وشهرسازی یکی ازمهمترین عناصر درارتباط با زندگی سالمند می باشد.ازاین رو قرار گرفتن در محیط خسته کننده وناآشنای سرای سالمند سبب ناراحتیوافسردگی افراد کهنسال می گردد که بعنوان یکی از عوامل تشدید کننده افسردگی به حساب می آید. یکی ازجنبه های مهم ایجادمحیطیمطلوب به کمک معماری،استفاده ازصحیح الگوهای معماری متناسب با کاربری آن در جهت ایجاد فضایی سرزنده است. توجه به قشری ازجامعه است که یادواره ای از گذشته ها، داشته ها و خاطره ها و سنت ها و فرهنگ های جامعه اند، لذا خلق و احترام فضایی در خانه هایسالمندان- اگر حتی برای سالمندان با خصوصیات و کاستی های جسمی خاص تعبیه شود، غیر از توجه به خصوصیات آنان با تعریف بجا ودرست فضاها، توجه به مخاطب به عنوان عنصر اصلی و موثر بر فضاها، توجه به نیازهای او و سعی در تامین شرایط بهینه برای وی است. کهمزایای آن آرامش، احساس امنیت و برگشت احساسات نابود شده و صدمه دیده در اوست و تغییر تلقی فرد و جامعه از این مکان هاست. لذاسعی می شود ارتباط انسان در برهه ای از زندگی خود (سالمند) با محلی خاص که در آن قرار گرفته (خانه سالمندان) در راستای شناخترابطه معماری با روان فرد و حد تاثیر آن بر فرد بررسی شود. لذا هدف کلی از انجام این پژوهش معرفی فضایی سرزنده با درنظر گرفتنمحدودیت های جسمی وشرایط روحی این عزیزان که باعث شادابی وسرزندگی این قشر مهم جامعه شود،نیاز به محیطی مطلوب ومتناسب باشرایط آنان درجهت ارتقا کیفیت روحیه سالمندان می باشد(مسعودی نژاد،مصطفی گروه معماری، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران).

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ABCONF01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/731434/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمس فلاورجانی، الناز و امامیان فر، علی،1396،تاثیر فضای سبز و شرایط اقلیمی برای ایجاد حس سرزندگی سالمندان،Annual Conference on Architecture, Urbanism, Geography and Civil Engineering،Shirvan،https://civilica.com/doc/731434

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 115
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support