ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاملی بر رویکرد نهادگرا و سیاستگذاری و مدیریت بهینه مرزهای کشور با تاکید بر استان سیستان و بلوچستان

Year: 1395
Publish place:
COI: GEOPOLITICS09_003
Language: PersianView: 153
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید امان پور - دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز،دانشکده علوم زمین وGIS
مهیار سجادیان - دانشجوی دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز،دانشکده علوم زمین و GIS

Abstract:

کشور ایران بالم بر هشت هزار کیلومتر خط مرزی با پانزده کشور دارد که استان های مرزی آن حدود 50 درصد مساحت و 49 درصد جمعیت کشور را به خود اخنصاص داده اند. این مناطق از جمله استان سیستان و بلوچستان به سبب عواملی چون دوری از مرکز، انزوای جغرافیایی، کفه ترازو به سمت استانهای مرکزی متمایل شده است. پس جای تعجب نیست که تاکنون رویکردهای متفاوتی در جهت دستیابی به تعادل منطقه ای توسط مسیولین اندیشیده شده باشد. از جمله متاخرتر ین این رویکردها با توجه به تجربیات جهانی، رویکرد نهادگرا است که چندی است به آن توجه کافی در کشورهای به ویژه پیشرفته به آن مبذول گردیده است. اما مسیله این است که به رویکرد به اندازه کافی در سیاست گذاری و مدیریت بهینه مرزهای کشور و از جمله استان سیستان و بلوچستان وقعی نهاده نشده است. لذا این پژوهش به سبب اهمیت موضوع به روش ی توصیفی-تحلیلی مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای و اسنادی و مصاحبه با خبرگان امر به تحقیق پرداخت؛که در نها یت در قالب یافته های تحقیق و بحث، مهمترین رهیافت ها و رهنمودهای مبتنی بر رویکرد نهادگرا متناسب با شرایط استان مرز ی سیستان و بلوچستان استخراج گردید

Keywords:

استان سیستان و بلوچستان، سیاست گذاری، نهادگرا، مدیریت، مرز

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOPOLITICS09_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/733403/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امان پور، سعید و سجادیان، مهیار،1395،تاملی بر رویکرد نهادگرا و سیاستگذاری و مدیریت بهینه مرزهای کشور با تاکید بر استان سیستان و بلوچستان،نهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک ایران و اولین همایش انجمن جغرافیا و برنامه ریزی مناطق مرزی ایران،Zahedan،،،https://civilica.com/doc/733403

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,225
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support