ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ضرورت ارتقاء سطح حافظه ی جمعی در کلان شهر تهران

Year: 1396
COI: ICSAU05_0272
Language: PersianView: 302
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر ملک افضلی - استادیار، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب ایران
فاطمه رضایی ورچقی - دانشجوی دکتری شهرسازی ، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب ایران

Abstract:

شهر فضایی است که خاطره های فردی و جمعی در آن شکل گرفته و می گیرند. خاطره هایی که بخش عمده ای از هستی شهر می شوند، شهر را تعریف و یا بازتعریف می کنند. خاطراتی از گذشته های مشترک که پیوندی ناگسستنی با هویت جمعی افراد و هویت مکانی پیدا می کنند. خاطره زدایی و انقطاع از گذشته در دنیای مدرن موجب شده است تا در قرن معاصر، تعلق مکانی و هویت جمعی تنزل پیداکند. خاطره با یادآوری و بخاطر آوردن همراه است و شهر بی خاطره، شهر بی هویت است، در بحث مربوط به عوامل و عناصر سازنده حافظه جمعی در شهر، آنچه بیش از هر عاملی در تقویت حافظه جمعی در شهر موثر است، عوامل تاریخی و گذشته ی شهر و اتفاقاتی است که متفاوت از مسایل روزمره و جاری در زمانی خاص و در محدوده ای مشخص در شهر بروز یافته است. مسیله ما بررسی حافظه تاریخی وجمعی در گذشته افراد در محور زمانی ومکانی خیابان جمهوری اسلامی است. خیابان جمهوری اسلامی دارای مکان های بسیاری به عنوان مکان حافظه برای شکل گیری حافظه جمعی بوده است، منطقه12 بعنوان با سابقه ترین و قدیمی ترین بخش تهران بدیهی است که در بردارنده خاطرات و سرگذشتهای فراوانی از وقایع گذشته تهران است و گوشه و کنار آن نمادیست از واقعه و خاطره ای از گذشته تهران که تاثیر آن چه به شکل مفهومی در قالب تاریخ اجتماعی- سیاسی شهر و چه به شکل عملکردی و واقعی در اسامی بسیاری از محلات، خیابان ها و گذرها و عناصر واقع در محدوده منطقه قابل مشاهده است. در این مقاله به بررسی پیشینه نظری و مطالعه ای نظری در خصوص چگونگی تقویت حافظه جمعی در طراحی شهری پرداخته شده است. و به ارایه ی ضوابط و معیارهایی در جهت تقویت حافظه جمعی می پردازیم.

Keywords:

حافظه جمعی ، خاطره شهری ، حس تعلق به مکان ، هویت ، خیابان جمهوری اسلامی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_0272. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/734692/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملک افضلی، علی اصغر و رضایی ورچقی، فاطمه،1396،ضرورت ارتقاء سطح حافظه ی جمعی در کلان شهر تهران،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/734692

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,051
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support