ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رویکرد پایداری در پاویون های ایران (اکسپوی 2020 دبی)

Year: 1396
COI: ICSAU05_0451
Language: PersianView: 542
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اکبر میرزایی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان
هومن ثبوتی - عضو هییت علمی و مدیر گروه کارشناسی ارشد و دکتری گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

Abstract:

Expo برگرفته از کلمه Exposition است و به نمایشگاه های جهانی که میانه های سده نوزدهم )میلادی( بر پاگردیده گفته میشود. اکسپو رویدادی است که هر پنج سال یکبار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می شود.اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوهاسومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازیهای المپیک بوده و نام المپیک فرهنگ ملل رابرای آن برگزیده اند.کاربرد مفاهیم پایداری و اهداف توسعه پایدار در جهت کاهش اتلاف انرژی و آلودگی محیط زیست در معماری،مبحثی به نام معماری پایدار را به وجود آورده است. در این نوع معماری، ساختمان نه تنها با شرایط اقلیمی منطقه ساختمانها ، خود را تطبیق میدهد، بلکه ارتباط متقابلی با آن برقرار میکند. بطوریکه بر اساس گفته ریچارد راجرزمانند پرندگان هستند که در زمستان پرهای خود را پوش داده وخود را باشرایط جدید محیط وفق میدهند و براساس آن سوخت و سازشان را تنظیم میکنند.در کنار مفهوم معماری پایدار مفهوم توسعه پایدار هم اهمیت ویژه ای را دارا می باشد. توسعه پایدار، توسعه اییاست که نیازهای اکنون را به گونه ایی برآورده نماید که توان نسل های بعدی را جهت تامین نیاز، کاهش ندهد.معماری پایدار که در واقع زیرمجموعه طراحی پایدار است را شاید بتوان یکی از جریانهای مهم معاصر به حسابآورد که عکسالعملی منطقی در برابر مسایل و مشکلات عصر صنعت به شمار میرود . برای مثال، 52 درصد از ذخایر سوختی در ساختمانها مصرف میشود که این به نوبه خود منجر به بحرانهای زیستمحیطی شده و خواهدشد؛ بنابراین، ضرورت ایجاد و توسعه هرچه بیشتر مقوله پایداری در معماری بخوبی قابل مشاهده است. ویلیامسون معماری پایدار را از سه دیدگاه طبیعی، فرهنگی و فناوری مورد مطالعه قرار داده است. با توجه به مفهومپایداری از دیدگاه ویلیامسون، ما نیز در طراحی خود به دنبال طراحی پاویونی می باشیم تا مفهوم پایداری را در هرسه زیر مجموعه شامل شود. با توجه به تاثیرات معماری در دنیای امروز و پیدایش مفهوم پایداری و اهمیتروزافزون آن باید بنای طراحی شده جوابگوی نیاز جامعه معماری از منظر پایداری و معرفی هر چه بیشتر ایران به جهانیان باشد.

Keywords:

اکسپو، پاویون، پایداری، توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_0451. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/734867/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزایی، علی اکبر و ثبوتی، هومن،1396،رویکرد پایداری در پاویون های ایران (اکسپوی 2020 دبی)،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/734867

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,581
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support