ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر سنجی تاثیر سیستم مدیریت ریسک و ایمنی در عملکرد و توانمندی پروژه های راهسازی و عمرانی

Year: 1396
COI: ICSAU05_0563
Language: PersianView: 469
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد رضایی - کارشناسی ارشد، راه و ترابری (کارشناس مرکز مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد)، یزد،ایران
محسن صادقیان - کارشناس ارشد، راه و ترابری (مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد)،استاد دانشگاه فنی یزد،ایران.
محمد ورشوی - کارشناسی، مهندسی عمران، دانشگاه فنی یزد، واحد امام علی (ع)، یزد، ایران .

Abstract:

مدیریت ریسک یکی از ارکان مدیریت پروژه محسوب گردیده و هدف از آن شناسایی، ارزیابی و پیش دستی بر رویدادهای تصادفی می باشد که می تواند اثرات مثبت و یا منفی بر اهداف پروژه داشته باشد. از این رو بدون توجه به مدیریت ریسک، اهداف و دستاورد های پروژه می تواند دستخوش مخاطرات جدی شود. متاسفانه در ایران به مدیریت ریسک اهمیت چندانی داده نمی شود و در سازمان ها اعم از کارفرما و پیمانکار نیز دید کامل و جامعی نسبت به عملیات مدیریت ریسک وجود ندارند و کمتر سازمانی پیدا می شود که نسبت به این موضوع دید کامل و ذهنیت داشته باشد. مدیران پروژه باید از مفهوم و کلیات ریسک در درجه اول و در مرحله بعد از ماهیت ریسک و نحوه برخورد با آن و اثر گذاری آن درک درست داشته باشند. لذا از آنجایی که ساخت پروژه های عمرانی همراه با عقد قرارداد می باشد، باید مبحث ریسک و مدیریت ریسک را مد نظر قرار دهند. همچنین در هر پروژه عمرانی فرد یا گروه مسیول موظف اند تمامی دستورات قید شده در قرار داد را پس از امضای قرارداد به صورت کامل و دقیق انجام دهند، بنابراین شناسایی ریسک و مدیریت آنها و تعیین میزان پیامدهای مثبت و منفی آن در پروژه های عمرانی بخصوص راهسازی از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین منظور فرد یا دستگاه مسیول باید تمامی شرایط پروژه را سنجیده و تا حد امکان بدون ریسک و خطر کردن، تمام شرایط پروژه را پذیرفته، مبحث مدیریت ریسک را مد نظر گرفته، ریسک را مدیریت کرده و پروژه را با حداقل ریسک ممکن به پایان برساند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_0563. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/734977/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، حامد و صادقیان، محسن و ورشوی، محمد،1396،اثر سنجی تاثیر سیستم مدیریت ریسک و ایمنی در عملکرد و توانمندی پروژه های راهسازی و عمرانی،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/734977

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support