ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت کلی مفاهیم، ماهیت و اهمیت میدان های شهری

Year: 1396
COI: ICSAU05_0795
Language: PersianView: 273
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریسا اعتصامیان - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
مهدیه پژوهان فر - استادیارو عضو هییت علمی گروه معماری، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران

Abstract:

میدان به عنوان یک فضای شهری، یکی از مهم ترین مکان هایی است که محل برخوردهای چهره به چهره و عرصه تعاملات اجتماعی شهروندان به شمار می رود و از دوران باستان تا به امروز این فضای شهری کارکردها و نقش های متفاوتی را بر عهده داشته است و بر حسب نیازها و ضرورت های خاصی تغییر نقش داده و تامین کننده ملزومات بشری بوده است. گاهی محلی برای تعاملات بشری بوده و گاهی مرکزی جهت مبادلات اقتصادی و در سیر تحولی خویش به شکل امروزین خود رسیده است. همواره شناخت ماهیت یک پدیده و اهمیت آن در زمان به نحو موثری ما را در درک امروزین آن راهنمایی می کند. یافته های پژوهش حاضر که به شیوه کتابخانه ای انجام شده است حاکی از ان است که میدان اثرگذارترین فضاهای شهری جهت تعاملات اجتماعی بوده که در قلمرو فضاهای عمومی از دیروز تا به امروز توسعه مفهومی مشابهی داشته است و در گذاری طولانی از میادین تجاری، نظامی، تشریفاتی، مذهبی و .... به فلکه های ماشینی امروزی رسیده است؛ هدف از انجام این پژوهش شناخت کلی مفاهیم، ماهیت و اهمیت میدان های شهری است و امید برآن است که با بازشناخت این مفاهیم و به کاربردن آنها در طراحی میدان های جدید شهری بتوان کارکرد اصلی اینگونه فضاهای شهری را دوباره احیا کرد.

Keywords:

میدان شهری، میدان، فضای شهری، فضای شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_0795. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/735209/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اعتصامیان، پریسا و پژوهان فر، مهدیه،1396،شناخت کلی مفاهیم، ماهیت و اهمیت میدان های شهری،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/735209

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,245
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support