ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهبردهای پیشگیری از جرم از طریق طراحی محیطی(cpted) در مدارس

Year: 1396
COI: ICSAU05_1031
Language: PersianView: 352
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پگاه ممبینی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی اهواز،ایران،
مصطفی مسعودی نژاد - عضو هیات علمی،گروه مهندسی معماری، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی،اهواز،ایران،

Abstract:

تیوری پیشگیری از جرم از طریق طراحی محیطی در دهه ی 60و70 میلادی با فعالیت معماران و طراحان شهری و نظریه پردازان و جرم شناسان آمریکایی مانند جین جیکوبز، اسکار نیومن، سی ری جفری، الیزابت وود، اسچلمو شکل گرفت. این تیوری بر این عقیده است که با طراحی درست از محیط، علاوه بر کاهش فرصتهای مجرمانه، میتوان بر کیفیت محیط و فضا نیز افزود. تیوری cpted از شش جزء تشکیل شده است:که شامل تعیین قلمرو، نظارت، کنترل دسترسی، سخت کردن آماج جرم، تصویر ذهنی و تعمیر و نگهداری، پشتیبانی از فعالیتها می باشد . هدف از مقاله حاضر بررسی مراحل تکامل رویکرد پیشگیری از جرم توسط طراحی محیطی به عنوان مهمترین رویکرد پیشگیری از جرم و ایجاد محیط و فضای امن با استفاده از طراحی مناسب و ارایه راهکارهایی برای کمک به معماران و طراحان شهری در جهت طراحی مدارس ایمن دربرابر جرایم است. این پژوهش با به کارگیری روش اسنادی و تحلیلی به تبیین محتواو کارایی این رویکرد و سیر تحول این رویکرد پرداخته است. نتایج حاصل از این پژوهش حاکی از آن است که میتوان از طریق طراحی مدارس با توجه به رویکردcpted از میزان وقوع جرایم در مدارس کاسته شود که در مقاله حاضر، در قالب راهکارهای اجرایی و راهبردی مورد اشاره قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/735441/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ممبینی، پگاه و مسعودی نژاد، مصطفی،1396،راهبردهای پیشگیری از جرم از طریق طراحی محیطی(cpted) در مدارس،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/735441

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,584
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support