ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر روش های تعیین ظرفیت باربری نهایی از نتایج آزمایش بارگذاری شمع و پارامترهای موثر بر آن

Year: 1396
COI: ICSAU05_1361
Language: PersianView: 274
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام داودوندی - دانشجوی کارشناسی ارشد ژیوتکنیک ، دانشگاه قم
مهدی خداپرست - دانشیار گروه مهندسی عمران دانشگاه قم

Abstract:

معمولا هنگامی از شمع ها استفاده می شود که از پی های سطحی به دلایلی مانند عدم ظرفیت باربری کافی لایه های سطحی خاک و یا مساله دار بودن آن ها نتوان استفاده کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که در اغلب پروژه ها در ایران، شمع ها بطور غیر اقتصادی طراحی می شوند و بدین ترتیب ضمن تحمیل هزینه های اضافی، در عمل به مشکلات اجرایی نیز بر می خورند. امتناع شمع از فرورفتن بیشتر تا عمق پیش بینی شده که در بسیاری از پروژه های شمع کوبی مشاهد شده است، دلیلی براین مدعا می باشد. از این رو بررسی و تحقیق در مورد شمع ها و عملکرد آنها در کشور بسیار حایز اهمیت می باشد. آزمایش بارگذاری شمع، یکی از کامل ترین و دقیق ترین روش تعیین ظرفیت باربری شمع ها می باشد و به عنوان یک روش قابل اعتماد می تواند در مرحله طراحی و قبل از اجرای شمع های اصلی به عنوان شمع آزمایشی، و یا در حین عملیات اجرا، بر روی شمع های اصلی برای اطمینان از میزان دقت طراحی و همچنین کنترل کیفیت اجرا، استفاده شود. آزمایش های بارگذاری استاتیکی، به منظور تعیین ظرفیت باربری نهایی شمع و یا نشست و تغییر مکان شمع تحت بارهای بهره برداری به کار می رود. پژوهشگران متعددی تلاش کرده اند تا با کمک روش هایی، بار نهایی شمع ها را تخمین بزنند. برخی از این روش ها زمانی قابل استفاده می باشند که در آن شمع در حین آزمایش به بار نهایی خود رسیده باشد، اما در اغلب موارد بدلیل محدودیت ظرفیت جک های بارگذاری یا دست بالا بودن طراحی شمع ها، آزمایش تا حد گسیختگی ادامه نمی یابد. از طرف دیگر تفسیر منحنی بار- نشست شمع و تعیین مقدار بارنهایی آن از روش های مختلف یکسان نبوده و در بعضی موارد بطور قابل توجهی با یکدیگر متفاوت می باشند. در این پژوهش مروری بر روش های تجربی و عددی ارایه شده در بحث ظرفیت باربری انجام شده و نقاط ضعف و قوت آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1361. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/735769/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داودوندی، بهنام و خداپرست، مهدی،1396،مروری بر روش های تعیین ظرفیت باربری نهایی از نتایج آزمایش بارگذاری شمع و پارامترهای موثر بر آن،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/735769

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,079
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support