ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار سازه ای قوسها در معماری ایرانی (نمونه موردی قوس پاتوپا)

Year: 1396
COI: ICSAU05_1761
Language: PersianView: 647
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیه زکیان گلوگاهی - دانشجوی دکترای معماری ، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نور
مجید عالیشاه - دانشجوی دکترای شهرسازی ، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران
سعید عالیشاه - دانشجوی ارشد معماری ، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد قایم شهر
فاطمه عالیشاه - کارشناس معماری ، دانشگاه غیرانتفاعی ساریان ساری

Abstract:

معماری ایرانی پاسخی به روزمرگی و عملکرد و انسانیت و تنوع و حس و ایهام در بناست که یک پشتوانه عظیم مهندسی شکل گرفته است که در پس ان کانسپتی عمیق نهفته است و هیچ چیزی اتفاقی در ان یافت نمی شود و همه از اراده است. این پژوهش سعی بر نشان دادن چگونگی رفتار سازه ای قوسها در معماری ایرانی (نمونه موردی قوس پاتوپا) داردو با روش توصیفی وتحلیلی انجام می پذیرد. یافته ها برآن است که اجزاء معمارانه و سازه ای در این بناها به صورتی پیوسته با یکدیگر عمل می کنند و نمی توان آن ها را از یکدیگر تفکیک نمود. همچنین اهمیت تحقیق در سازه های سنتی معماری ایران جهت ماندگاری هنر مهندسی ایرانی در صدد شناخت بیشتر هندسه و کاربرد این هنر بخصوص قوسهاست که می توان آن را آغازی در تاریخ دانش معماری ایرانی دانست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1761. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/736165/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زکیان گلوگاهی، سمیه و عالیشاه، مجید و عالیشاه، سعید و عالیشاه، فاطمه،1396،بررسی رفتار سازه ای قوسها در معماری ایرانی (نمونه موردی قوس پاتوپا)،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/736165

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,211
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support