ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تکنیک های معماری پایدار در ابنیه سنتی مناطق کویری

Year: 1396
COI: ICSAU05_1775
Language: PersianView: 143
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزاده قنبری - دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال، تهران، ایران

Abstract:

در جهت ایجاد محیطی پایدار و مناسب زندگی انسان، معماری کویری ایران به اصول و روشهایی دست یافته است که نه تنها تخریب و ضایعه ای را بر محیط تحمیل نمی کند ؛ بلکه فراتر از آن به عنوان عامل کمال بخشیدن به ماده نیز ایفای نقش می نماید . بررسی ویژگی های طراحی کالبدی معماری کویر و مصالح و روشهای اجرایی، نشان میدهد که در طراحی معماری، علاوه بر استفاده از پتانسیلهای محیطی، از آلودگی و تخریب محیط زیست نیز جلوگیری به عمل آورده و مصداق بارزی از معماری پایدار است. امروزه کمبود راهکارهای مناسب باعث مصرف بیش از اندازه انرژی در ساختمان ها شده است و طراحان را به جستجوی شیوه های مختلف دستیابی به توسعه پایدار و ساخت ابنیه بر مبنای این اصول وا داشته است. شهر های کویری پتانسیل های زیادی در دستیابی به انرژی های محیط اطراف هستند که از جمله می توان به نور خورشید، باد و غیره اشاره نمود. با توجه به معماری کویری ایران که حاوی بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد است ضمن توجه به نیازهای زیباشناختی با ظرفیت های طبیعی و اکولوژیک، این سوال مطرح می شود که تکنیک هایی برای این ابنیه ها در برابر شرایط نامساعد اقلیمی چگونه می باشد این پژوهش بر مبنای مطالعات کتابخانه ای و به روش توصیفی-تحلیلی انجام شده است. در این مقاله سعی در معرفی تکنیک ها و روش های بهره گیری گرفته شده ابنیه سنتی این مناطق در برابر شرایط نامساعد اقلیمی می گردد، تا از این طریق در طراحی بناهای آینده با رعایت برخی از این نکات در جهت نیل به اهداف توسعه پایدار گام برداشت.

Keywords:

تکنیک طراحی، معماری پایدار، ابنیه سنتی و مناطق کویری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU05_1775. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/736179/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبری، آزاده،1396،تکنیک های معماری پایدار در ابنیه سنتی مناطق کویری،5th international Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،،،https://civilica.com/doc/736179

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,643
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support