ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی انتقال حرارت در مبدل پوسته لوله غیر هم سو با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی

Year: 1396
Publish place:
COI: NAAME02_031
Language: PersianView: 354
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اشکان فقیهی - دانشجوی کارشناسی ارشد،گروه مهندسی مکانیک، واحد بناب، دانشگاه آزاد اسلامی، بناب، ایران
سعید کاوس فر - استادیار،گروه مهندسی مکانیک، واحد بناب،دانشگاه آزاد اسلامی، بناب، ایران

Abstract:

مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای از لوله های با مقطع دایره ای که در پوسته های استوانه ای بزرگ نصب شده اند ساخته می شوند به طوری که محور لوله ها موازی با محور پوسته است این مبدل های حرارتی به صورت وسیعی به عنوان خنک کن های روغن چگالنده ها و پیش گرم کن ها در نیروگاه و به عنوان مولدهای بخار در نیروگاه های هسته ای و در کاربردهای صنایع فرآیندی و شیمیایی استفاده می شوند شناخت جامع از فعل و انفعلات درون این مبدل ها میتواند به کاربرد این وسیله در صنایع مرتبط با حرارت کمک شایانی نماید دینامیک سیالات محاسباتی CFD علمی است که می تواند برای بررسی جریان سیال انتقال حرارت واکنش های شیمیایی و غیره با حل معادلات ریاضی به کمک تجزیه و تحلیل عددی سودمند باشد همچنین در طراحی یک سیستم مبدل حرارتی از حالت ابتدایی و همچنین در عیب یابی یا بهنیه سازی با پیشنهاد تغییرات طراحی مفید است نرم افزارهای گمبیت و انسیس فلوینت از جمله کاربردی ترین نرم افزارهای تولید شبکه و تحلیل در زمینه حرارت و سیالات هستند در کار حاضر ابتدا هندسه مبدل مورد نظر در نرم افزار گمبیت رسم گردید و بعد از مش بندی و اعمال نواحی و شرایط مرزی جهت تحلیل به نرم افزار فلوینت منتقل گردید نتایج حاصل از نرم افزار فلوتنت توزیع حرارتی را برای مبدل نشان داد هم چنین مشخص گردید که دینامیک سیالات محاسباتی از توانمندی بالایی برای شبیه سازی انتقال حرارت در داخل مبدل های پوسته لوله برخوردار است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NAAME02_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/737820/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فقیهی، اشکان و کاوس فر، سعید،1396،شبیه سازی انتقال حرارت در مبدل پوسته لوله غیر هم سو با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی،دومین کنفرانس ملی رویکردهای نوین و کاربردی در مهندسی مکانیک،https://civilica.com/doc/737820

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,827
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support