ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مولفه های انعطاف پذیری در معماری و نقش آن در طراحی فضاهای درمانی

Year: 1396
COI: PSHCONF03_013
Language: PersianView: 692
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هژبر دباغ - کارشناسی ارشد رشته ی معماری دانشگاه تهران، عضو هییت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
نگار دهقان - دانشجوی کارشناسی معماری، دانشگاه خلیج فارس بوشهر

Abstract:

طراحی مراکز درمانی نسبت به سایر اماکن از اهمیت دوچندانی برخوردار است. با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی و خدمات پزشکی و همزمان با آن گسترش تنوع احتیاجات یک مرکز درمانی لازم است طراحکاملا0 آیندهنگر و در جریان تحولات پزشکی قرار داشته باشد تا بتواند احتیاجات خدمات پزشکی را در هر زمان بررسی نموده و سپس به طراحی آن بپردازد. از دیدگاه اکثریت مردم، محیط های درمانی امروزی، فضاهایی بیروح، خسته کننده وگاها0 وحشت آور بوده، نیازمند دگرگونی و تحولی اساسی میباشند. به طورکلی فرآیند بستری شدن در طول دوره بیماری استرسزا بوده و از تجارب نامطلوب برای بسیاری از افراد محسوب میگردد. به همین علت یکی از دغدغه های اصلی در محیطهای درمانی طراحی فضاها به نحوی است که بیمار در آن احساس راحتی و آرامش کند. با پیشرفت تکنولوژی و فن هرروز تقاضای بیمار تغییر میکند. پس فضای درمانی باید بتواند امکان این انعطاف پذیری را فراهم آورده و جوابگوی پایداری در طول زمان باشد. توجه به این مسیله که آیا میتوان با اعمال فضاهای منعطف در بنا به راهکار مناسبی در طراحی با توجه به نیاز و تغییرات در طی زمان دست پیدا کرد، امری مهم است. شناخت راهبردهای انعطاف پذیری و بررسی امکان استفادهی آنها در طراحی مراکز درمانی از اهداف این پژوهش است.

Keywords:

معماری، بناهای درمانی، انعطاف پذیری، تطبیق پذیری، سازگاری

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF03_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/738800/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دباغ، هژبر و دهقان، نگار،1396،بررسی مولفه های انعطاف پذیری در معماری و نقش آن در طراحی فضاهای درمانی،Third National Conference on Urbanism, Architecture, Civil and Environmental،Shirvan،،،https://civilica.com/doc/738800

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,807
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support