Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های جهانی سازی برای حوزه های حقوق کودکان و زنان در جامعه ایران

اولین همایش ملی آسیب شناسی و آسیب زدایی پدیده شکاف بین نسلی (زمینه ها،چالش ها و راهکارها)
Year: 1396
Publish place:
COI: APSN01_007
Language: PersianView: 383
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر ماشینچی - استادیار و عضو هیات علمی، گروه علوم تربیتی، واحد لامرد، دانشگاه آزاد اسلامی، لامرد، ایران
رضا غلامیان - دانشجوی دکتری گروه برنامه ریزی درسی، واحد لامرد، دانشگاه آزاد اسلامی، لامرد، ایران
یعقوب علیپور - دانشجوی دکتری گروه برنامه ریزی درسی، واحد لامرد، دانشگاه آزاد اسلامی، لامرد، ایران
سولماز خادمی - کارشناس ارشد برنامه ریزی درسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

Abstract:

جهانی سازی، پدیده ای است که دولت ها را تحت فشار قرار می دهد تا معیارهای اجتماعی قابل قبول را کاهش دهند و تنها معیارهای اقتصاد بازار آزاد را بر جامعه حاکم کنند. جهانی سازی، تک بعدی و سود پرستانه است و تمام ابعاد حقوقی حقوق بشر را نادیده می انگارد و تنها نظام سلطه اقتصاد جهانی را نگاه می کند، بنابراین نمی تواند موضوعات حقوق بشری را حمایت و مدیریت کند؛ یکی از مواردی که همواره در حقوق بشر در مورد آن بحث می شود زنان و کودکان هستند و میزان رعایت حقوق زنان و کودکان، نماد و شاخص بسیار مهمی برای شناخت رویکرد جامعه به حقوق بشر است. در حقوق ایران کودک دارای حقوقی است که در قانون به صراحت ذکر شده است و به نظر پژوهشگر، جهانی سازی تاثیر منفی بر این قوانین خواهد داشت، چرا که جهانی سازی تنها بعد اقتصادی قوانین را در نظر خواهد گرفت و چون روی رفتارها تاثیر می گذارد، ابعاد انسانی و فرهنگی و حقوقی قوانین را تنزل خواهد داد؛ و تحولاتی در ارزش ها ایجاد می کند که این تحولات در ارزش ها به تحولاتی در حقوق می انجامد و در طولانی مدت باعث خواهد شد، حقوقی به تصویب برسد که مغایر با شیون انسانی باشد و صرفا به ابعاد اقتصادی و سرمایه داری توجه شود و بر خرده فرهن گها، زبان ها، قوانین داخلی دولت ها و خواسته های آن ها تاثیر بگذارد. فرضیه ما در این مقوله این خواهد بود که جهانی سازی با توجه به نگاه اصلی اش به سود و اقتصاد و تجارت جهانی تاثیر منفی بر حقوق بشر در حیطه ی حقوق زنان و کودکان در ایران دارد و چون حقوق به گونه ای مستقیم از فرایند جهانی شدن متاثر می شود. باید راهکارهای مناسب برای این تاثیرپذیری یافت. پیوستن ایران به کنوانسیون های جهانی حمایت از حقوق زنان وکودکان، بررسی قوانین مربوط به حمایت از زنان و کودکان در قوانین داخلی، حمایت از زنان در مسایل اقتصادی، حمایت از کودکان کار، حمایت از قوانین حقوق بشری در مورد زنان و کودکان؛ از جمله راهکارهای مناسب برای حمایت از زنان و کودکان در ایران است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is APSN01_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/739298/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ماشینچی، علی اصغر و غلامیان، رضا و علیپور، یعقوب و خادمی، سولماز،1396،چالش های جهانی سازی برای حوزه های حقوق کودکان و زنان در جامعه ایران،اولین همایش ملی آسیب شناسی و آسیب زدایی پدیده شکاف بین نسلی (زمینه ها،چالش ها و راهکارها)،Bushehr،https://civilica.com/doc/739298

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,024
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support