Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از عصاره های طبیعی گیاهان به عنوان مهارکننده زیست سازگار خوردگی فلزات در فرآیند اسیدشویی

Year: 1396
Publish place:

COI: CHCONF05_161
Language: PersianView: 617
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلاد ادراکی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، دانشکده مهندسی شیمی و پلیمر، تهران، ایران، (دانشجوی دکتری)
امیرحسین خدنگ - دپارتمان صنایع شیمیایی آموزشکده فنی شهید رجایی لاهیجان، دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان، ایران

Abstract:

محلول های اسیدی به طور گسترده ای در فرآیندهای صنعتی به عنوان یک بازدارنده جهت از بین بردن لایه اکسیدی و رسوبات زنگار از سطح فلزات مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی استفاده از مهارکننده های خوردگی به عنوان یک روش پذیرفته شده در مقابل طبیعت خورنده اسید هاست.در این راستا از انواع ترکیبات آلی جهت مهار خوردگی استفاده شده است. مطالعات نشان می دهد که حضور ترکیبات نیتروژن، اکسیژن و گوگرد به عنوان مهارکننده های مناسب با بازدهی بالا عنوان می شوند. اما متاسفانه این ترکیبات اثر سمی نامطلوبی بر محیط زیست و زندگی آبزیان و حیوانات گذاشته و گران قیمت هستند. بنابراین، محصولات عصاره های طبیعی گیاهان برای رسیدن به این هدف به عنوان یک منبع ارزان و فراوان، قابل استفاده در محیط زیست معرفی می شوند که دارای راندمان بازدارندگی بسیار بالا می باشند. در این مقاله، خواص و مکانیزم مهار کننده و کارآیی محصولات طبیعی که به عنوان بازدارنده خوردگی مناسب برای فلزات و آلیاژهای مختلف در محیط اسیدی مورد بحث قرار می گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHCONF05_161. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/739623/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ادراکی، میلاد و خدنگ، امیرحسین،1396،استفاده از عصاره های طبیعی گیاهان به عنوان مهارکننده زیست سازگار خوردگی فلزات در فرآیند اسیدشویی،پنجمین کنفرانس بین المللی نوآوری های اخیر در شیمی و مهندسی شیمی،Tehran،https://civilica.com/doc/739623

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,109
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support