ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان فرهنگ سازمانی در بهبود عملکرد و توسعه سازمان های دولتی و خصوصی

Year: 1396
Publish place:
COI: ICMFS01_010
Language: PersianView: 307
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ریحانه سالاری - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشکده ی آموزش های الکترونیکی، دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
بهمن کرد - دانشیار و عضو هییت علمی تمام وقت، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی گروه روانشناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان ایران
آرمان بهاری - عضو هییت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان دانشکده صنعت و معدن، گروه مهندسی صنایع زاهدان ایران

Abstract:

در حال حاضر فرهنگ ازآنچه درسازمان است برای سازمان مفید است به منظور استقبال ازارزش ها، راه انجام کارها ورفتار کارکنان درهر سازمان تعریف می شود و تاثیر عمیقی در انواع فرآیند سازمان،کارکنان و عملکرد آن دارد. عملکرد افراد در سازمان متاثر از فرهنگ آن سازمان است. اثربخشی سازمانی یکی از مباحث بسیار مهمی است که می توان موجب موفقیت و یا شکست سازمانها گردد و یکی از حساس ترین موضوعاتی است که در سازمان ها در ارتباط مستقیم با بکارگیری مفهوم فرهنگ در سازمان می باشد. فرهنگ سازمانی اندیشه ی مشترک اعضای یک سازمان که آنها را از سازمان دیگر متمایز می کند و یکی از عوامل موثر در پیشرفت سازمان ها شناخته شده است. هدف از تبیین فرهنگ سازمانی شناساندن آن به افراد سازمان و ایجاد راهکارهای مناسب برای حل مشکلات درون و برون سازمان می باشد. در این مقاله ضمن تدوین ادبیات تحقیق و چارچوب نظری، با درنظر گرفتن مبانی نظری تحقیق به بررسی میزان فرهنگ سازمانی در بهبود عملکرد و توسعه سازمان های دولتی و خصوصی پرداخته شده است و از طرفی محققان به این پی بردند فرهنگ قوی باعث افزایش عملکرد و اثربخشی سازمان می شود و میان فرهنگ سازمانی و اثربخشی سازمانی رابطه ای مستقیم وجود دارد و اینکه فرهنگ در عملکرد و اثربخشی سازمانی نقش ویژه ای را ایفا می کند.

Keywords:

فرهنگ، سازمان،عملکرد، اثربخشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMFS01_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/741314/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سالاری، ریحانه و کرد، بهمن و بهاری، آرمان،1396،بررسی میزان فرهنگ سازمانی در بهبود عملکرد و توسعه سازمان های دولتی و خصوصی،اولین کنفرانس ملی مدیریت وسیستم های فازی،Tehran،،،https://civilica.com/doc/741314

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,089
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support