ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهبردهای توسعه میادین نفتی با توجه به سیاست افزایش تولید نفت ایران و گرفتن سهم در اوپک در یک مطالعه موردی

Year: 1396
COI: KPIP11_253
Language: PersianView: 122
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا مهدیانی - دانشجو دکترا دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
احسان خامه چی - دانشیار دانشکده مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

یکی از مسایل مهم گرفتن سهم اوپک افزایش تولید است. در این زمان میزان تولید از چاههای افزایش یافته و چاههای جدید حفر میشود. برنامه حفر چاه جدید باید به گونهای باشد که ضمن افزایش تولید، بتواند در کوتاهترین زمان ممکن به نقطه سر به سری برسد و نیز بیشترین سودآوری را داشته باشد. همچنین از لحاظ فنی موجب افت فشار بیش از حد مخزن نشود . در این مقاله در یک مطالعه موردی دو سناریو برای توسعه میدان در نظر گرفته شده است. در این دو سناریو با حفر دو یا سه چاه در یک میدان رسیدن به نقطه سر به سری و نیز میزان سود نهایی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین در یکی از چاهها استفاده از پمپ در نظر گرفته شده است، زیرا علاوه بر حفر چاه، پمپ نیز میتواند تولید را افزایش دهد. نتایج نشان میدهد که حفر چاه اضافه علاوه بر میزان هزینه اولیه بالاتر میتواند فشار مخزن را تحت تاثیر قرار دهد و با توجه به قیمت نفت ممکن است به رغم میزان تولید بالاتر سودآوری کمتری داشته باشد.

Keywords:

حفر چاه، نقطه سر به سری، افت فشار مخزن، سود نهایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is KPIP11_253. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/742372/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدیانی، محمدرضا و خامه چی، احسان،1396،راهبردهای توسعه میادین نفتی با توجه به سیاست افزایش تولید نفت ایران و گرفتن سهم در اوپک در یک مطالعه موردی،11th Congress of the pioneers of progress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/742372

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,827
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support