ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه استفاده از سرریز تناسبی دودکشی در آبگیر جانبی

Year: 1397
COI: MDCONF02_094
Language: PersianView: 396
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جواد غفاری گوشه - دانشجو کارشناسی ارشد سازه های آبی دانشگاه شهرکرد،
روح الله فتاحی نافچی - دانشیار گروه مهندسی آب دانشگاه شهرکرد،
حسین صمدی بروجنی - دانشیار گروه مهندسی آب دانشگاه شهرکرد،

Abstract:

اندازه گیری دقیق بده جریان در مجاری روباز و شبکه های انتقال آب و فاضلاب از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده، به طوری که تاکنون انواع مختلفی از سازه ها از قبیل سرریزها، روزنه ها، فلوم ها و دریچه های کشویی به منظور اندازه گیری بده جریان ارایه شده اند. سرریزهای تناسبی دسته ای از سرریزهای لبه تیز هستند که به دلیل حساسیت کم نسبت به تغییر عمق بالادست از دقت بالایی برخوردار می باشند. در سرریزهای تناسبی نوع خطی، رابطه میان بده و بار آبی خطی است، در حالی که در انواع جذری و لگاریتمی آن، رابطه خطی به ترتیب میان بده و جذر بار آبی و لگاریتم بار آبی برقرار می باشد. در این تحقیق براساس مبانی نظری موجود در زمینه سرریزهای تناسبی و روش طراحی بدون بعد، سرریز تناسبی خطی با مقطع دودکشی طراحی و ساخته شده و در آبگیر جانبی یک کانال با مقطع مستطیلی تعبیه شدند. و با سرریز مستطیلی مورد مقایسه قرار گرفت. با انجام حدود 200 آزمایش در محدوده بده 2 الی 12 لیتر بر ثانیه بر روی سرریزها، برقراری رابطه خطی میان بده و بار آبی در سرریزهای جانبی از نوع تناسبی خطی، به صورت آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج آزمایش ها نشان دادند که ضریب بده در شرایطی که این سریزها به عنوان آبگیر جانبی مورد استفاده قرار گیرند تابعی از نسبت های بدون بعد بار آبی به ارتفاع تاج سرریز و طول تاج سرریز به ارتفاع تاج سرریز می باشد. در نهایت حساسیت هیدرولیکی. سرریز تناسبی با توجه به ویزگی این سرریز مورد بررسی قرار گرفت نتایج نشان داد که در سرریز تناسبی خطی مورد نظر، سرریز دودکشی، به طور تقریبی به یک میل می کند که فرض اولیه طراحی سرریز تناسبی خطی را تایید می کند.

Keywords:

سرریز تناسبی، کانال مستطیلی، آبگیر جانبی، ضریب بده

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDCONF02_094. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/742891/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غفاری گوشه، جواد و فتاحی نافچی، روح الله و صمدی بروجنی، حسین،1397،مطالعه استفاده از سرریز تناسبی دودکشی در آبگیر جانبی،National Conference on Knowledge and Technology of Agricultural Sciences, Natural Resources and Environment of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/742891

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,002
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support