ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست در راستای دستیابی به توسعه پایدار

Year: 1397
COI: MDCONF02_223
Language: PersianView: 526
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم الهایی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد ترویج و آموزش کشاورزی، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان
بهاره عابدی - دکتری آموزش کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

Abstract:

توسعه کشورها، براساس تدوین راهبردها، سیاست ها و برنامه ها صورت می پذیرد که با تکیه بر آرمانها، توانایی ها، امکانات و شرایط محیطی حاکم بر کشورها تدوین شده است. رشد و توسعه پایدار فعالیت های بشر، متاثر از میزان پایداری در سیستم های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی می باشد. امروزه مدیریت و برنامه ریزی جهت بهره برداری از منابع برای نیل به توسعه پایدار، به عنوان یکی از مهم ترین مسایل اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی بشر تبدیل شده است محیطی زیست و لزوم حفاظت از آن در دهه های اخیر مورد توجه جدی کلیه افراد و مجامع بین المللی و جهانی قرار گرفته است توسعه بی رویه فعالیت های اقتصادی انسان از یک سو و اتکای بی واسطه و وابستگی معیشتی قشر کثیری از جمعیت رو به رشد جهان به طبیعت از سوی دیگر، روز به روز از تنوع طبیعی اکوسیستم ها و زیستگاه ها می کاهد و محدودیت های بیشتری را برای زندگی و بقای حیات وحش فراهم می کند. در نتیجه اجرای برنامه های حفاظتی از گونه ها و اکوسیستم ها فقط به نقاط مشخصی محدود شده که امروزه تحت عنوان مناطق حفاظت شده مشهورند محیط زیست کاربردهای مختلفی برای انسان ها دارد. از جمله زیبایی، منشا منابع طبیعی، باز تولید اما در سال های اخیر طبیعت توانایی خود را برای انجام این فعالیت های از دست داده است که این شاید به خاطر فشاری باشد که از طرف فعالیت های بشری به دلیل مصرف بی رویه و رفاه طلبی فراوان ایجاد شده است. امروزه افزایش بی رویه فعالیت های اقتصادی برای رسیدن به توسعه، پایداری اکوسیستم ها را در معرض جدی قرار داده است و از طرف دیگر، ما وظیفه داریم سلامت اکوسیستم های طبیعی را برای تامین نیازها و رفاه نسل آینده حفظ کنیم.

Keywords:

مدیریت محیط زیست، برنامه ریزی، توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDCONF02_223. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/743020/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الهایی زاده، مریم و عابدی، بهاره،1397،برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست در راستای دستیابی به توسعه پایدار،National Conference on Knowledge and Technology of Agricultural Sciences, Natural Resources and Environment of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/743020

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support