Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اجمالی نحوه شکل گیری سکونتگاه های کوهستانی در تعامل انسان و طبیعت، از دیرباز تاکنون (نمونه موردی شهر اورامان تخت)

Year: 1395
COI: MOUNTAINOUS01_022
Language: PersianView: 740
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر زندی - کارشناس ارشد معماری، سرپرست کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
سودابه رحیمی - دانشجویکارشناسی معماری، عضو اصلی کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
سروه رحیمی - دانشجوی کاردانی معماری، عضو اصلی کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد

Abstract:

قرنهاست انسان بدنبال یافتن راهی برای ایجاد سرپناهی امن و راحت برای خود بوده و همیشه به دنبال فراهم کردن مایحتاج خود اعم از خوراک، پوشاک و سرپناه و... از طریق در دسترس ترین و راحت ترین راه ممکن بوده است. بوم آورد بودن یکی از اصول بارز شکل گیری معماری ایران به شمار می رود که در آن انسان ها وادار به تعاملی سازنده با طبیعت و استفاده ی هر چه بهتر از مصالح در دسترس در شکل دهی به سکونت گاه هایشان بوده اند. همانطور که در مناطق گرمسیر بدنبال راهی برای فرار از گرمای طاقت فرسا بوده اند در مناطق سردسیر نیز به دنبال راهی برای حفاظت از خود در برابر سرمای استخوان سوز بوده اند. مصالح بوم آورد درصورت تخریب و دورریختن نه تنها به محیط طبیعی آسیب نمی زند بلکه به راحتی جزیی از آن می شدند و خللی به چرخه طبیعی بازیافت وارد نمی شد، حال مبحثی که در گذشته انسان برای رفع نیاز خود به سرپناه از آن بهره می برد، امروزه از آن بعنوان معماری پایدار یاد می شود. این پژوهش از روش توصیفی تحلیلی و با استفاده از تحقیقات میدانی و کتابخانه ای سعی در بررسی و شناخت عوامل تاثیرگذار در شکل گیریسکونتگاه های کوهستانی در نمونه ی موردی روستای اورامان تخت دارد و به دنبال راهی برای پاسخ به سوالات زیر می باشد:1. در طول تاریخ انسان های این مناطق از چه مصالحی و با چه روش هایی امنیت آرامش خود را برای سکونت در این مناطق تامین کرده اند 2. آیا با توجه به پیشرفت علم مهندسی در زمینه ساخت و ساز امکان استفاده از مصالح بوم آورد وسنتی در جهت نیل به معماری پایدار این مناطق وجود دارد

Keywords:

انسان , طبیعت , سکونت گاه های کوهستانی , اورامان تخت

Paper COI Code

This Paper COI Code is MOUNTAINOUS01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/743282/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندی، نادر و رحیمی، سودابه و رحیمی، سروه،1395،بررسی اجمالی نحوه شکل گیری سکونتگاه های کوهستانی در تعامل انسان و طبیعت، از دیرباز تاکنون (نمونه موردی شهر اورامان تخت)، The first conference on the subject of architecture and urban planning requirements, challenges and strategies with a focus on architecture and urbanism _ mountainous habitats Avramanat)،Sanandaj،https://civilica.com/doc/743282

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support