Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کنترل داخلی و مسیولیت پذیری

Year: 1396
COI: NCOMAA05_026
Language: PersianView: 314
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ولی محمدپور - عضوهیات علمی دانشکده امام صادق (ع)،بابل
مهدی حیدرنژاد - دانشجوی کارشناسی حسابداری دانشکده امام صادق (ع)،بابل

Abstract:

مفهوم کنترل داخلی عبارت است از فرآیند طراحی، اجرا و نگهداری کنترل های داخلی توسط مدیریت سازمان به منظورفراهم کردن تضمین معقول مربوط به انجام کارهایی که اشاره به اعتباردهی گزارش های مالی، همچنین برای اثربخشی و بهره وری از عملیات مطابق با قوانین و مقررات می باشد لذا مطابق با این مفهوم: کنترل های داخلی به منظور دستیابی به اهداف زیر و بطور کلی تبیین می شود: 1. دستیابی به سطح مناسبی از کیفیت عملکرد سازمان 3. دستیابی به اهداف استراتژیک و سالیانه تدوین شده با توجه به ماموریت خود در قالب نظام، بهره وری، اقتصاد بودن و اثربخشی، حفاظت از بودجه عمومی مطابق با قوانین و مقررات، تصمیم گیری در مدیریت، توسعه و نگهداری از سیستم ها برای جمع آوری، ذخیره سازی، پردازش، بروزرسانی و انتشارهای داده های اطلاعاتی 3. توسعه و نگهداری از سیستم های اطلاعات و بهبود روش ها و دوره ها و فرآیندهای گزارشگری سیستم کنترل های داخلی همچنین شامل سیاست ها و روش های طراحی شده توسط مدیران است زیرا که بطور اخص و اعم آن ها مسیول اداره امور شرکت ها و امور اجرایی و رهبری سازمان، جهت دستیابی به اطمینانی معقول در حفظ سلامتی سازمان و همچنین بررسی اینکه سازمان از طریق اهداف و استراتژی های اتخاذ شده قادر به دستیابی به اهداف خود می باشد. مدیریت سازمان با بررسی استراتژی های سازمان ساختار سازمان را طراحی ومی بایست مجموعه فرآیندهای اجرایی متناسب برای برنامه ریزی و دستیابی به اهداف مذکور را شناسایی و تبیین نماید و وظیفه کنترل و ارزیابی این فرآیندها عملا توسط مدیریت سازمان به واحد حسابرسی داخلی تفویض می گردد. بنابراین با در نظر گرفتن نقش واحد حسابرسی داخلی درکمک به مدیریت جهت رسیدن به اهداف سازمان تقویت و آموزش این واحد به عنوان یک بخش نظارتی پویا امری بسیار ضروری است و افزایش سطح دانش و آگاهی آن ها به عنوان یکی از دغدغه های مدیریت مطرح باشد و با برگزاری کارگاه های عملیاتی با مدیریت در خصوص بررسی نتایج بررسی های واحد حسابرسی داخلی قادر خواهد بود مدیریت سازمان را در رساندن سازمان به اهداف پیش بینی شده بیش از پیش یاری نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCOMAA05_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/743679/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدپور، ولی و حیدرنژاد، مهدی،1396،کنترل داخلی و مسیولیت پذیری،Fifth Management and Accounting Conference،Jiroft،https://civilica.com/doc/743679

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support