ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر شهرداری الکترونیک بر کاهش سفرهای درون شهری در مناطق غنی و فقیر کلانشهرها (نمونه موردی: مناطق 1 و 8 شهر شیراز)

Year: 1396
COI: CAMU04_076
Language: PersianView: 232
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی خانی زاده - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری، مدرس موسسه آموزش عالی آپادانا، شیراز، ایران
محبوبه انصاری - دانشجوی مهندسی شهرسازی، موسسه آموزش عالی آپادانا، شیراز، ایران.

Abstract:

پژوهش حاضر با روش تحقیق، توصیفی -تحلیلی با هدف کاربردی و ابزار گردآوری داده ها شامل کتابخانه ای و میدانی سعی بر آن دارد تا تاثیر شهرداری الکترونیک بر کاهش تقاضای های درون شهری در مناطق غنی و فقیر مورد سنجش قرار دهد.تحقیق در مناطق 1 و 8 شهر شیراز است که از طریق پرسشنامه و توزیع بین مراجعین مورد سنجش قرار گرفته است. برای تجزیه و تحلیل داده ها از آمار استنباطی شامل ( آزمون همبستگی پیرسون) استفاده شده است.تاسیس شهرداری الکترونیک موجب کمتر شدن رفت و امد و در نتیجه کاهش ترافیک شده است، اما این کاهش مطلوب نبوده،و با توجه به تاسیس دفاتر ماده 33 که زیر گروه شهرداری الکترونیک هستند تا حدودی موفق به پخش شدن مراجعات در مناطق مذکور شده اند، دستیابی به این امر سبب شده از اذدحام جمعیت و ترافیک در شهرداری مناطق متمرکز نگردد. یافته ها حاکی از آن است که وضعیت استفاده از شهرداری الکترونیک در مناطق 1 و 8 شهر شیراز که (منطقه 1 غنی ترین منطقه و منطقه 8 فقیرترین منطقه) پایین تر از سطح متوسط است و بین برخورداری از خدمات شهرداری الکترونیک و میزان استفاده از موبایل، اینترنت، کامپیوتر و همچنین بین رضایتمندی از سایت ها و میزان مراجعه حضوری رابطه معکوس و معنادار وجود دارد. نتایج مبین این موضوع می باشد که استفاده از اینترنت بطور عام و استفاده از شهرداری الکترونیک و زیر بخش های ان بصورت خاص موجب کاهش ترافیک در نقاط گلوگاهی و مهم شده است اما بدلیل نبود ارتباط الکترونیکی بین شهرداری الکترونیک و زیربخش های آن مراجعین مجبورند مراجعه فیزیکی داشته باشند. نتیجه نهایی مبین این موضوع می باشد است که استفاده از اینترنت در کارهای روزمره چندبرابر شده است اما کماکان تطبیق و پذیرش استفاده از خدمات اینترنتی سرعت چشمگیری ندارد و نسبتا کند است.

Keywords:

شهر الکترونیک، سفرهای درون شهری، شهرداری الکترونیک، حمل و نقل

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAMU04_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/744455/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خانی زاده، محمدعلی و انصاری، محبوبه،1396،ارزیابی تاثیر شهرداری الکترونیک بر کاهش سفرهای درون شهری در مناطق غنی و فقیر کلانشهرها (نمونه موردی: مناطق 1 و 8 شهر شیراز)،International Conference Sustainable Architecture & Urbanism،https://civilica.com/doc/744455

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,087
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support