ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و توسعه سامانه کمک راهبر قطار با هدف بهینه سازی مصرف انرژی ناوگان ریلی کشور

Year: 1396
Publish place:
COI: ICRARE05_119
Language: PersianView: 178
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پدرام مستقیم - کارشناس ارشد مهندسی ماشین های ریلی ، دانشگاه علم وصنعت ایران
احمد میرآبادی - استادیار و عضو هییت علمی دانشکده مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران
محمدعلی صندیدزاده - دانشیار و عضو هییت علمی دانشکده مهندسی راه آهن، دانشگاه علم و صنعت ایران
محمدرضا مهدی زاده - کارشناس ارشد مهندسی کنترل و علایم ، دانشگاه علم وصنعت ایران

Abstract:

با توجه به افزایش روز افزون مصرف انرژی بطور کل و سوختهای فسیلی بطور خاص، افزایش هزینه ها و همچنین افزایش آلاینده های ناشی از مصرف سوخت و تاثیری که پارامترهای فوق بر روند رشد و توسعه اقتصاد، صنعت و سلامت کشورهای مختلف دارد، کشورها و سازمانهای مختلف بین المللی تلاش نموده اند تا از طریق اعمال سیا ستهای کوتاه مدت و میان مدت در جهت کاهش م صرف سوخت اقدام نمایند. در این را ستا و با توجه به ساختار و عملکرد ناوگان در حوزه حمل و نقل ریلی ک شور ، اندازهگیری میزان دقیق م صرف سوخت و تغییرات روند آن در شرایط بهره برداری مختلف و به دنبال ارایه راهکار بهینه سازی مصرف بسیار حایز اهمیت می باشد.سامانه کمک راهبری قطار با ا ستفاده از استراتژیهای کنترل مبتنی بر تیوری و الگوریتم های کنترل بهینه، با هدف بهینه سازی مصرف سوخت برای ناوگان حمل و نقل ریلی ک شور طراحی شده و تو سعه یافته ا ست. در این سامانه، با توجه به جدول زمانی در مورد شتابگیری و یا کاهش سرعت، بهمنظور حداقل کردن انرژی موردنیاز برای حرکت یک قطار، توصیه هایی به صورت پروفیل سرعت به راهبر قطار داده می شود. محاسبات انجام شده بر پایه شکل مسیر، جدول زمانی، مشخصات فنی قطار، ترکیبشده با نقشه راه، مکان و زمان سیر میباشد.از جمله نتایج و مزایای بدست آمده از سامانه نامبرده شده می توان به کاهش مصرف 5 الی 30 درصدی انرژی، کاهش میزان شتاب گیری و ترمزگیری و به تبع آن کاهش تعمیر و نگهداری ترمزهای قطار و اجزای مربوط به آنها، بهبود زمان سیر لکوموتیو، کاهش استهلاک قطار، کاهش آلودگی و ... اشاره کرد.

Keywords:

کمک راهبری قطار، بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی، ناوگان ریلی، کنترل بهینه، کاهش هزینه و مصرف انرژی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRARE05_119. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/745499/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مستقیم، پدرام و میرآبادی، احمد و صندیدزاده، محمدعلی و مهدی زاده، محمدرضا،1396،طراحی و توسعه سامانه کمک راهبر قطار با هدف بهینه سازی مصرف انرژی ناوگان ریلی کشور،پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه آهن،Tehran،،،https://civilica.com/doc/745499

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,681
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support