ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت زنجیره تامین پایدار در کلاس جهانی

Year: 1396
Publish place:
COI: WCMCON01_022
Language: PersianView: 1,117
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا پیامی - کارشناسی پشتیبانی تولید لجستیک
حمیدرضا باریک بین - مدیریت برنامه ریزی و کنترل تولید خودرو
حسن حامدی - رییس اداره تغذیه خطوط مونتاژ
مهدی فرجی - کارشناسی پشتیبانی تولید لجستیک

Abstract:

امروزه مدیریت زیست محیطی با تاکید بر حفاظت از محیط زیست به یکی از مهم ترین مسایل دولت ها و سازمان ها تبدیل شده است. سبز کردن زنجیره تامین، فرایند در نظر گرفتن معیارها با ملاحظات زیست محیطی در سرتاسر تامین است مدیریت زنجیره تامین سبز، یکپارچه کننده مدیریت زنجیره تامین با الزامات زیست محیطی در تمام مراحل طراحی محصول، انتخاب و تامین مواد اولیه، تولید و ساخت، مدیریت بازیافت و مصرف مجدد به منظور بیشنه کردن میزان بهره وری منابع همراه با عملکرد کل زنجیره تامین است. در بخش اول این پژوهش تحلیل عمقی تعاریف SSCM بر مبنای مطالعات، طبقه بندی مطالعات ، توانمندسازی SSCM، ارایه چهارچوب مدیریت زنجیره تامین پایدار در سطح جهانی و عوامل موثر بر دستیابی به مدیریت زنجیره تامین پایدار در کلاس جهانی را مورد بررسی قرار داده است. در بخش دوم این تحقیق از فرآیند تصمیم گیری به روش حل مساله جهت ارایه راهکارها و روش های نوین لجستیکی در راستای تولید پاک تر در زنجیره تامین شرکت ایران خودرو استفاده شده است. مساله مورد نظر در این پزوهش انتشار آلایندگی های زیست محیطی، موادی حرکات اضافی بوده است. و این تحقیق در راستای کاهش هزینه، صرفه جویی در منابع، کاهش انتشار آلایندگی کاهش ضایعات و استفاده مجدد از ضایعات ارتقاء بهره وری در زنجیره تامین تعریف گردیده است بدین منظور با استفاده از چرخه ی دمینگ شروع به برنامه ریزی مدون جهت اجرا با اهداف فوق الذکر نموده و با در نظر گرفتن راهکارهای ممکن مشکلات را به مدل های کوچک شبیه سازی کرده و پس از بررسی تاثیر کارهای صورت گرفته، گردآوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل اطلاعات و با توجه به اهمیت اجرای مدیریت زنجیره تامین سبز، لذا در راستای استفاده صحیح از منابع، با استفاده از پالت های ضایعاتی شروع به اقدام ساخت گاری های حمل قطعات نموده که جایگزین لیفتراک در مناطق لجستیکی گردید که به صورت بهبود مستمر انجام گردیده است. با توجه به بهبود صورت گرفته میزان انتشار آلایندگی های زیست محیطی گاز CO در منطقه لجستیکی مورد تحلیل به مقدار 25% کاهش می یابد. در کل بهره وری سبز، زنجیره تامین را به سمت تولید و مصرف پایدار سوق می دهد و سازمان های موفق با اتخاذ مدل مدیریت سبز، موفقیت پایدار خود را توسعه می دهند.

Keywords:

مدیریت زنجیره تامین پایدار SSSM، مدیریت زنجیره تامین در کلاس جهانی WCSSCM ، سیستم مدیریت زیست محیطی

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCMCON01_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/747143/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیامی، حمیدرضا و باریک بین، حمیدرضا و حامدی، حسن و فرجی، مهدی،1396،مدیریت زنجیره تامین پایدار در کلاس جهانی،اولین کنگره بین المللی چشم انداز مدیریت کلاس جهانی در ایران،Qarchak،https://civilica.com/doc/747143

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support