ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه یک سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر روش فازی

Year: 1396
Publish place:
COI: NESC02_045
Language: PersianView: 226
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا سراوانی - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری
زینب کلانتری - دکترای مهندسی کامپیوتر، گرایش معماری کامپیوتری

Abstract:

همگام با رشد ارتباطات در شبکه جهانی اینترنت، حملات برای دسترسی غیرمجاز به منابع بر روی شبکه نیز افزایش یافته است. مساله شناسایی این قبیل حملات در شبکه را به اصطلاح تشخیص نفوذ در شبکه می گویند. موضوع تشخیص نفوذ در سیستم های کامپیوتری و شبکه یکی از مباحث جدید در زمینه مسایل امنیتی می باشد و پیچیدگی و تنوع این سیستم ها روز به روز در حال افزایش است. جایگاه سیستم های تشخیص نفوذ در شبکه های ارتباطی با گسترش روزافزون این شبکه ها و افزایش شمار حملات، در سال های اخیر اهمیت ویژه ای یافته است و این سیستم ها در حال حاضر نقشی کلیدی در برقراری امنیت شبکه ایفا می کنند. در بیشتر سیستم های تشخیص نفوذ از روش های مبتنی بر شناسایی الگو به منظور شناسایی حملات استفاده می شود. یکی از مهم ترین مشکلات چنین روش هایی پردازش های سنگین مربوط به شناسایی حملات می باشد و با افزایش حجم تبادل اطلاعات در شبکه روز به روز بر شدت این مشکل افزوده می گردد. بر این اساس در این مقاله روشی ارایه شده که با تکیه بر مدل مخفی مارکوف و سیستم فازی به مقابله با حملات درخواست HTTP می پردازد. روش پیشنهادی در ابتدا به بررسی ویژگی های ترافیک های حمله می پردازد و مناسب ترین ویژگی ها را انتخاب می کند. در مرحله بعدی این ویژگی ها با روش های داده کاوی پیش پردازش شده و به مدل مارکوف آموزش داده می شوند. سپس قوانین فازی تعریف می شوند و توابع عضویت شکل می گیرند. نتایج ازمایشگاهی نشان میدهد که عملکرد روش پیشنهادی در مقایسه با روش های گذشته مطلوب بوده است..

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NESC02_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/747433/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سراوانی، رضا و کلانتری، زینب،1396،ارایه یک سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر روش فازی،دومین همایش ملی علوم مهندسی،Tehran،https://civilica.com/doc/747433

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support