ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر مدیریت ذینفعان در مدیریت پروژه های عمرانی با رویکرد مهندسی ارزش

Year: 1396
COI: NCACE01_007
Language: PersianView: 528
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلاد سخایی - کارشناسی ارشد مهندسی عمران، مدیریت ساخت، دانشگاه غیرانتفاعی سبحان، نیشابور، ایران
سهیل قره - دانشیار دانشگاه پیام نور، مشهد، ایران
فاطمه نیکپور شوراب - کارشناس ارشد معماری، مدیریت پروژه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، مشهد، ایران،

Abstract:

امروزه با گسترش روز افزون صنعت ساخت و ساز و نیاز فزاینده جوامع به پروژه های عمرانی بزرگ به خصوص در کشورمان ایران، این بحث وجود دارد که چه عواملی می تواند در موفقیت این پروژه ها سهیم باشد. علم مدیریت پروژه به یافتن راهکارهایی برای این مهم می پردازد. یکی از وظایف مهم مدیر پروژه تعامل با ذینفعان در راستای نیل به اهداف پروژه می باشد که در نهایت منجر به موفقیت پروژه می شود. پژوهش حاضر با هدف بررسی اثر مدیریت ذینفعان در مدیریت پروژه های عمرانی با رویکرد مهندسی ارزش انجام شده است. جامعه آماری این پژوهش شامل 210 نفر نیروهای ستادی شهرداری مرکزی شهر مشهد بوده است. با توجه به ویژگی های جامعه آماری و کم بودن تعداد و در دسترس بودن همه اعضا شیوه نمونه گیری تصادفی ساده برگزیده شد و با استفاده از جدول برآورد حجم نمونه مورگان تعداد 136 نفر به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. از نیروهای ستادی شهرداری مرکزی شهر مشهد به ادامه کار خواهیم کرد. از این رو با توجه به روش نمونه گیری تصادفی و مشورت با مشاور آمار، بطور تصادفی و قرعه کشی تعداد 140 نفر از نیروهای ستادی شهرداری مرکزی شهر مشهد انتخاب و پرسشنامه توزیع که در نهایت پس از پی گیری های فراوان و در مجموع، 136 پرسشنامه تکمیل شده به عنوان نمونه نهایی انتخاب شدند. پایایی پرسشنامه با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ برای پرسشنامه دستاوردهای حوزه مدیریت ذینفعان 7576 / 0 ، مدیریت پروژه 8925 / 0 و مهندسی ارزش 9512 / 0 به دست آمد. وضعیت توزیع متغیرها با استفاده از آزمون کولوموگروف و اسمیرنف بررسی که همه آن ها نرمال بودند. اطلاعات حاصل از پرسشنامه ها با استفاده از آزمون تحلیل مسیر تحلیل و نتایج بدست آمد.

Keywords:

مدیریت، ذینفعان، مدیریت پروژه عمرانی، مهندسی ارزش

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCACE01_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/748035/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سخایی، میلاد و قره، سهیل و نیکپور شوراب، فاطمه،1396،بررسی اثر مدیریت ذینفعان در مدیریت پروژه های عمرانی با رویکرد مهندسی ارزش،National Conference on Architecture and Civil Engineering 2018،Torbat Jam،،،https://civilica.com/doc/748035

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 100
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support