ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و ارزیابی عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری با استفاده از روش AHP فازی بررسی موردی: شرکت فولاد مبارکه اصفهان

Year: 1396
Publish place:
COI: CSSM02_127
Language: PersianView: 212
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد باقری پبدنی - کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی ) تولید (، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی امین ، فولادشهر،ایران
سیدمحمدرضا داودی - استادیار، گروه مدیریت، واحد دهاقان، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران

Abstract:

هدف از پژوهش حاضر، شناسایی و ارزیابی عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری با استفاده از روش AHP فازی میباشد که در این راستا، بررسی عوامل تاثیرگذار مشکلات رتبهبندی انتقال فناوری، توسط تحلیل سلسله مراتبی فازی رسیدگی و 24 ساختار انتقال فناوری از بررسیهای گسترده و نظرات کارشناسان مرتب شده و در 5 بعد از عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری شامل مزیت نسبی در شرایط اقتصادی، بازاریابی مزایا و نیروهای مربوط، ویژگیهای فنی، ملاحظات قانونی و نظارتی و مسایل راهبردی و مدیریتی میباشند، دسته بندی شدهاند. علاوه بر آن از روش AHP فازی جهت رتبه بندی ابعاد عوامل تاثیرگذار و ساختارهای مربوط به هر یک از این ابعاد استفاده شده است. چهارچوب سلسله مراتبی بررسی عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری در سه سطح به شرح اولویتبندی عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری، 5 بعد از عوامل تاثیرگذار و ساختار موجود هر یک از ابعاد این عوامل ساخت یافته است. انتقال فناوری میتواند در راستای نوآوری محصولات و اجرای بهتر فرآیندها، راهکارهای افزایش بهرهوری و اثربخشی، سهم بیشتر از بازار و افزایش سود به سازمان کمک کند و این امر برای شرکتهای کوچک و متوسط به دلیل اندازه و محدودیت منابع آنها مفید میباشد. با توجه به نتایج، مهمترین معیار در زمینه انتقال فناوری شرکت فولاد مبارکه، سازمانهای بینالمللی از زیرمجموعه شاخص اصلی ملاحظات قانونی و نظارتی میباشد که بر اساس آن استفاده فنی و تامین مالی از سازمانهای بینالمللی و سازمانهای همکاری مشترک که دارای قوانینی در جهت همکاریهای مشترک برای بهبود محیطزیست میباشند، نقش مهمی در انتقال فناوری ایفا مینماید.

Keywords:

انتقال فناوری1، روش تحلیل سلسله مراتبی فازی2، عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری3، اجرای راهبردی؛ طرح اقدام راهبردی، شرکت فولاد مبارکه

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSSM02_127. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/748879/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری پبدنی، محمد و داودی، سیدمحمدرضا،1396،شناسایی و ارزیابی عوامل تاثیرگذار بر انتقال فناوری با استفاده از روش AHP فازی بررسی موردی: شرکت فولاد مبارکه اصفهان،دومین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات 1396،Najafabad،https://civilica.com/doc/748879

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 309
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support