ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برامه ریزی راهبردی ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی با تاکید بر بازآفرینی شهری پایدار، نمونه موردی: محله امام حسن عسکری(ع) شهر کرمان

Year: 1396
COI: CASGC02_014
Language: PersianView: 489
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بنیامین زمانی ترک - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری- دانشکده هنر معماری و شهرسازی- دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
افسون مهدوی - مدرس برنامه ریزی شهری - دانشکده هنر معماری و شهرسازی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

Abstract:

طرح های بازآفرینی شهری سعی در استفاده از پتانسیل های موجود در بافت های فرسوده شهری دارند و بنابراین در تلاشند با بهره گیری از مشارکت گسترده عمومی با صرف کمترین بودجه، حیات اجتماعی و رونق اقتصادی را به این بافت ها برگردانند. درواقع ضعف مبانی نظری در کشور ما و تقلید از الگوهای بدلی از نظریه های شهرسازی و تهیه طرح های سامان دهی شهید بدون اطلاع از مبانی نظری آن ها مشکلات مختلفی ایجاد کرده است. پژوهش حاضر بر آنست تا با استفاده از مطالعات اسنادی، مشاهده، مصاحبه و پرسش نامه به بررسی امکانات و خدمات موجود در محلی شهرک امام حسن علیهم السلام شهر کرمان و نحوه کیفیت این خدمات با میزان مشارکت اهالی پرداخت و در نهایت پیشنهاداتی در خصوص رفع مشکلات موجود در این فضای شهری با استفاده از رویکرد بازآفرینی ارایه کند. در این میان با توجه به تجارب مختلف و بهره گیری از نظریات متاخر برنامه ریزی با عنایت به ابعاد مختلف موضوع، روش برنامه ریزی راهبردی و رویکرد بازآفرینی شهری پایدار به عنوان مناسب ترین راهکارها جهت برون رفت از وضعیت فعلی و کاهش شاخصه های نامطلوب موجود در محدوده پژوهش مورد استفاده قرار گرفته است. در این خصوص از روی هم گذاری لایه های مختلف اطلاعات با استفاده از نرم افزار SPSS و بهره گیری از تکنیک SWOT این مطلب استنتاج شده اگرچه در حال حاضر امکانات و خدمات مورد نیاز برای زندگی مطلوب در یک محله شهید در این محل وجود ندارد اما با بهره گیری از به فرضیه های موجود در جلب مشارکت مردمی می توان به صورت تامین خدمات و کیفیت نگهداری و استفاده بهینه از آن ها افزود. بنابراین پیشنهاداتی جهت شکل گیری یک فضای اجتماعی و با هویت در کنار پیشنهادات کالبدی ارایه شده تا بتواند در حل مسایل و مشکلات محدوده پژوهش قدم های مثبتی بردارد.

Keywords:

برنامه ریزی راهبردی , سکونت گاه غیررسمی , بازآفرینی شهری , محله امام حسن عسکری علیهم السلام شهر کرمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is CASGC02_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/754720/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زمانی ترک، بنیامین و مهدوی، افسون،1396،برامه ریزی راهبردی ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی با تاکید بر بازآفرینی شهری پایدار، نمونه موردی: محله امام حسن عسکری(ع) شهر کرمان،Second International Conference on Civil, Architectural and Sustainable Green City،Hamadan،https://civilica.com/doc/754720

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

2.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 0
2 1
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,300
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support