ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش مشارکت و تعامل اجتماعی بر ایجاد فضای عمومی شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: ESACONF01_018
Language: PersianView: 321
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نیلوفر نجفی نهر - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری، گروه معماری و شهرسازی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
میرسعید موسوی - استادیار گروه معماری و شهرسازی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران

Abstract:

بدون شک تعامل اجتماعی مستلزم مشارکت های مردمی در ابعاد مختلف است و در واقع بدون مشارکت نمی توان به توسعه اجتماعی مردم محور ، فراگیر و پایداری دست یافت.در فرآیند تعامل اجتماعی ، مشارکت آحاد جامعه مد نظر است و شهروندان قطع نظر از تعلقات قومی و علایق اعتقادیشان ، امکان می یابند تا با توجه به صلاحیت و توانمندی ذهنی شان ، در تمام پدیده ها و متغیرها اثر گذار باشند اجتماع پذیری و ایجاد فرصت های لازم جهت تعاملات اجتماعی و ارتقاء تعاملات اجتماعی از مهم ترین جلوه های فضاهای شهری موفق می باشد . تعامل افراد در دنیای امروز از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و به تبع آن ایجاد بستری مناسب برای تعامل افراد از جمله مسایلی است که امروزه در بسیاری از طراحی ها مد نظر قرار می گیرد. میزان موفقیت فضاهای شهری با میزان استفاده از آن فضا و حضور انسان در آن متناسب است. در واقع معماری و شهرسازی باید به جای افتراق و جدایی در پی افزایش تعاملات اجتماعی و همبستگی انسان ها باشد. اما آنچه امروزه در اغلب فضاهای شهری با آن روبرو هستیم کاهش روابط و مشارکت اجتماعی ساکنان در این فضاهاست.در این پژوهش نوع طراحی بر اساس جمع گرایی و تاثیر آن بر افزایش تعاملات و نیز عوامل کالبدی تاثیر گذار بر تعاملات اجتماعی را شناسایی کردیم تا به اهداف مورد نظر اجتماعی دست پیدا کنیم و دریافتیم که وجود فضاهای جمعی ازجمله فضاهای سبز ، فضاهای بازی کودکان ،پیاده راه ها ،فضای ورزش و همچنین نحوه طراحی با در نظر گرفتن فضاهای عمومی ، سبب افزایش تعاملات اجتماعی در شهرها ، محله ها می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESACONF01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/755102/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجفی نهر، نیلوفر و موسوی، میرسعید،1396،نقش مشارکت و تعامل اجتماعی بر ایجاد فضای عمومی شهری،همایش ملی شهر سبز با محوریت تکنولوژی و انرژی های پاک در عمران،معماری و شهرسازی،Tabriz،https://civilica.com/doc/755102

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,891
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support