ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تحلیلی اصول و بایسته های تحقیقات و فعالیت های علمی جهادی در نگاه مقام معظم فرماندهی کل قوا (مدظله العالی): تحلیل محتوای رهنمودها (1393-1389)

Year: 1396
Publish place:
COI: FARMANDEHI02_042
Language: PersianView: 169
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

در این پژوهش تلاش بر این است تا به شیوهای علمی و دیدی جامعنگر به تحلیل بیانات مقام معظم رهبری (مدظلهالعالی) در بحث علم پرداخته شود. چراکه اگر حرکت علمی کشور یک حرکت جمعی است،قاعدتا0 باید دیدگاه های رهبری این حرکت به عنوان اموری الزام آور و در حکم مبنای سیا ستگذاری درحرکت کلان علمی کشور شناخته شوند. در این پژوهش با ا ستفاده از رویکرد عرفی در تحلیل محتوا، بیانات معظم له در بحث علم، در بازه پنجساله 89 الی 93 موردبررسی قرار گرفتند. در این رویکرد در تحلیل محتوا، مقولات و محورها از خود بیانات و حین تحقیق ساخته می شوند و از تحمیل نظریات بیرونی به متن در تفسیر و تحلیل دوری می شود. بر ا ساس این پژوهش، بیانات رهبری در عرصه علم در چهار مقوله کلی قرار میگیرند: اهمیت (اشاره به اهمیت علم به صورت کلی، نقش علم در اقتدار و پیشرفت، اهمیت اقتصادی علم)، ویژگی (همراهی تهذیب با فعالیتهای علمی، توجه به نیازهای کشور، استفاده از علوم غربی اما دوری از تقلید صرف)، فرآیند (توجه به افقهای وسیع، خودباوری و امید، ایجاد چرخه تولید علم تا بازار، وجود رهبری واحد در م سیر علمی، دوری مراکز علمی از حواشی) و موانع (روحیه خودکم بینی و منفی نگری، توجه بیش ازحد به ملاک های متداول مقالات و کم توجهی به نیازهای واقعی کشور، سنگ اندازیهای دشمن). بیشترین فراوانی را در بیانات ایشان، مقوله فرآیند داشت. که در این میان هممحور خودباوری و امید بیشترین تکرار و درنتیجه بیشترین اهمیت را به خود اختصاص داد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FARMANDEHI02_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/755220/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ضرغامی، حمیدرضا و انصاری زاده، مرتضی،1396،بررسی تحلیلی اصول و بایسته های تحقیقات و فعالیت های علمی جهادی در نگاه مقام معظم فرماندهی کل قوا (مدظله العالی): تحلیل محتوای رهنمودها (1393-1389)،دومین همایش علمی و کاربردی الگوی مطلوب فرماندهی نظامی در چشم انداز تمدن نوین اسلامی،Tehran،https://civilica.com/doc/755220

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support