ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گونه شناسی اجتماعی قتل های منعکس شده در مطبوعات ایران ( تحلیل محتوای روزنامه های همشهری،ایران و شرق از دیماه 92 تا دیماه 93)

گونه شناسی اجتماعی قتل های منعکس شده در مطبوعات ایران ( تحلیل محتوای روزنامه های همشهری،ایران و شرق از دیماه 92 تا دیماه 93)
Year: 1396
COI: HMCONF03_018
Language: PersianView: 284
This Paper With 45 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 45 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

از آنجایی که حفظ جان انسان ها و جلوگیری از تعرض آن در جوامع بشری از اولویت خاصی برخوردار است، کشته شدن افراد توسط دیگر انسان ها که از آن با عنوان قتل یاد می شود، از جمله وحشتناک ترین پدیده ها به شمار می رود. اهمیت فراوانی جرایم، به ویژه یکی از خشن ترین آنها یعنی قتل، برای نظم اجتماعی و امنیت یک جامعه، امری ضروری و مهم است. شناختن محیط های اجتماعی که مستعد جرم قتل می باشند، عوامل اجتماعی بحران زا، همه ی اینها در برنامه ریزی های توسعه ای یک جامعه می تواند کمک شایانی داشته باشد. از این رو بر آن شدیم به گونه شناسی و طبقه بندی قتل های عمد منعکس شده در صفحات حوادث روزنامه ها بپردازیم. 133 خبر قتل از روزنامه های ایران، شرق، همشهری از طریق تحلیل محتوای مورد بررسی قرار گرفت.برای تبیین موضوع از نظریات جامعه شناسی و جرم شناسی استفاده کردیم، نظریه فشار ساختاری مرتن و نظریه کنترل اجتماعی هیرشی. بر اساس نتایج به دست آمده، بیشترین قتل ها را روزنامه ی شرق منعکس نموده بود؛ و قتل های خانوادگی، و نزاع بالاترین فراوانی را به خود اختصاص دادند، همچنین استفاده از چاقو پرکاربردترین آلت قتل، و مردان بالاترین فراوانی را در بین قاتلین و مقتولین داشتند.و بیشتر قتل ها در خانه و توسط آشنایان رخ داده بود. بازنمایی فروانی بالای قتل های خانوادگی می تواند به تقدس زدایی از خانواده به عنوان نهادی بنیادی در جامعه منجر شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HMCONF03_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/755657/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نجاتی حسینی، سید محمود و صالحی، عطیه سادات،1396،گونه شناسی اجتماعی قتل های منعکس شده در مطبوعات ایران ( تحلیل محتوای روزنامه های همشهری،ایران و شرق از دیماه 92 تا دیماه 93)،3th National Conference on Humanitis Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/755657

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support