ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار کششی و خمشی میله هیبرید الیاف شیشه-بازالت (G-B FRP ) تولیدشده به روش برید استوانه ای

Year: 1397
COI: NTEC11_233
Language: PersianView: 215
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد قبادی - دانشگاه صنعتی اصفهان دانشکده مهندسی نساجی
سعید آجلی - دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده مهندسی نساجی
علی زاهوش - استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشکده مهندسی نساجی،

Abstract:

در راستای بهبود مقاومت و افزایش استحکام مکانیکی سازه های بتنی، استفاده از مصالح ) FRP پلیمرهای تقویتشده با الیاف) جایگاه ویژهای را به خود اختصاص داده است. ازاینرو به کارگیری چنین موادی در تقویت سازه های بتنی، مشکل خوردگی آنها را نیز تا حد زیادی برطرف خواهد کرد. یکی از عوامل موثر برافزایش کارایی میله های کامپوزیتی تقویتشده با الیاف، بالا بردن خواص ترکیبی مکانیکی اعم از خمش، برش، کشش و غیره بهطور همزمان، با تغییر الیاف، نوع آرایش الیاف و انتخاب بهترین نوع بافت جهت درگیری الیاف در میله ها است. بهبود این خواص میتواند باعث بالا رفتن عمر سازه، تحمل نیرو و فشار در تمامی جهات و همچنین کاربرد در موارد خاص نظیر پزشکی، نظامی و هوافضا شود. در این پژوهش بافت بریدینگ به همراه تغذیه الیاف تک جهت به عنوان مغزی به ماشین بریدینگ میتواند علاوه بر خواص کششی و خمشی و فشاری مطلوب، خواص برشی و پیچشی را نیز بهبود بخشد. علاوه استفاده از این نوع بافت میتواند ترکهای به وجود آمده در اثر اعمال نیرو را در خود حبس کند و مانع رشد سریع این نوع ترکها در میله کامپوزیتی شود. الیاف شیشه به دلیل در دسترس بودن، قیمت مناسب و دارا بودن خواص فیزیکی و مکانیکی مناسب به عنوان رایج ترین الیاف مورداستفاده در این میله ها در مقالات مختلف گزارش شده است. از دیگر سوی استفاده از الیاف بازالت نیز به عنوان یکی از الیاف معدنی و سازگار با طبیعت مورداستفاده قرار گرفت. در نهایت میله های کامپوزیتی تقویت شده با هیبرید الیاف بازالت و شیشه به صورت پوسته-مغزی در بستری از ماتریس اپوکسی با پوشش بافت بریدینگ و سطح مقطع دایره، تولید و خواص فیزیکی و مکانیکی آن مورد ارزیابی قرار گرفت. ابتدا الیاف مغزی به صورت دسته ای در مرکز ماشین برید قرار داده شد و الیاف پوسته بر روی مغزی بافته شدند. متغیرهای این پژوهش الیاف شیشه و بازالت و همچنین قراردادن این الیاف در پوسته و مغزی با درصد های مختلف بوده است. نتایج نشان می دهد میله هایی با آرایش یافتگی مستقیم الیاف بیشترین خواص کششی و خمشی را دارند. خواص کششی و خمشی میله های بازالت-بازالت نسبت به ترکیبهای دیگر دارای نتایج بهتری بوده است.

Keywords:

بازالت، بریدینگ، شیشه، میله کامپوزیتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NTEC11_233. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/758487/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قبادی، محمدجواد و آجلی، سعید و زاهوش، علی،1397،بررسی رفتار کششی و خمشی میله هیبرید الیاف شیشه-بازالت (G-B FRP ) تولیدشده به روش برید استوانه ای،11th National Textile Engineering Conference ،Rasht،https://civilica.com/doc/758487

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,940
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support