Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهره گیری از روش های مطرح در طرح پایدیا به عنوان عناصر یادگیری در آموزش مادام العمر

Year: 1395
Publish place:

COI: PESI08_022
Language: PersianView: 258
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم غفارزاده - دانشگاه شاهد، دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم و تربیت
محمدحسن میرزا محمدی - دانشگاه شاهد،دانشیار گروه علوم تربیتی دانشگاه شاهد
پروین خزامی - دانشگاه فرهنگیان اهواز، کارشناس ارشد فلسفه تعلیم و تربیت

Abstract:

هدف اصلی این پژوهش بهره گیری ازروش های مطرح شده در طرح پایدیا (مورتیمر آدلر)به عنوان عناصر ومولفه هایی درآموزش مادام العمر بود. برای دستیابی به این هدف محققان از روش توصیفی- تحلیلی استفاده کردند. بنابراین، طرح پایدیا با استفاده از اسناد و مدارک شرح داده شد. زمینه های تاریخی آن تشریح و عناصر مطرح آن مورد توجه و بررسی قرار گرفت. پژوهشگران دریافتند که در این طرح ویژگی هایی همچون لزوم توجه به آموزش و پرورش عمومی، ایجاد فرصت های برابر آموزشی، توجه به آموزش و پرورش لیبرال و جلوگیری از آموزش های سودجویانه، وتاکید عمده بر استفاده از روش دیالکتیک به منظور پرورش بعد عقلانی در پرورش قوه استدلال و قضاوت مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، با توجه به اینکه آموزش مداوم رویکردی است افراد را قادر می سازد که با کسب دانش و مهارت های اولیه، انواع وظایف انسانی و اجتماعی خویش را برای زیستن و شکوفایی در طول زندگی کسب کند. پس توجه به آموزش و پرورش عمومی ضروری است و همچنین پرورش قدرت استدلال و تفکر، ساختن چارچوبی برای یادگیری چگونه یادگیری است که این عناصر زمینه را جهت آموزش مداوم فراهم می سازند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PESI08_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/759020/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غفارزاده، مریم و میرزا محمدی، محمدحسن و خزامی، پروین،1395،بهره گیری از روش های مطرح در طرح پایدیا به عنوان عناصر یادگیری در آموزش مادام العمر،هشتمین همایش ملی انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران،Ahvaz،https://civilica.com/doc/759020

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,751
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support