ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه الگوریتم های تخصیص ترافیک بر پایه کمان، بر پایه مسیر، و بر پایه مبدا از نظر تناسب جریان

Year: 1396
COI: TTC17_171
Language: PersianView: 226
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس بابازاده - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران
سیدعلی داودی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه تهران
بابک جوانی - دانشجوی دکتری مهندسی عمران، دانشگاه تهران

Abstract:

مسیله ی تخصیص ترافیک در شبکه های شهری بر اساس اصل واردراپ به صورت یک مسیله ی بهینه سازی محدب فرمولبندی می شود. جواب این مسیله بر حسب جریان در کمان یگانه است ، در حالی که جریان در مسیرها می توانند معاوضه شوند، و بنابرین بیشمار جواب بر حسب جریان در مسیر وجود دارد. این نوع عدم یگانگی استفاده از جواب مسیله را در کاربردهایی که نیاز به جریان در مسیرها دارند غیرقابل تفسیر می سازد. یک فرض اضافی که منجر به یافتن جریان های یگانه در مسیرها می شود، شرط تناسب نام دارد. این شرط بیان می کند که نسبت توزیع جریان بین مقاطع موازی دارای هزینه های برابر، برای تمام زوجهای مبدا-مقصد با هم برابر است. در این مقاله معیاری جهت اندازه گیری میزان تناسب جریان ارایه شده، و بر اساس آن جواب های حاصل از الگوریتم بر پایه کمان فرانک - ولف (FW) ، الگوریتم های بر پایه مسیر فرانک- ولف مبدا-مقصدی (ODBFW) و گرادیان تقلیل یافته (RG)، و الگوریتم بر پایه مبدا لوچه (LUCE) برای شبکه سوفالز مورد ارزیابی قرار می گیرند. نتایج نشان می دهند که با افزایش دقت حل مسیله تا 10 تناسب جواب افزایش یافته، و پس از آن تقریبا ثابت می ماند. همچنین، تناسب جوابهای FW و LUCE به مراتب از تناسب جوابهای ODBFW و RG بیشتر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC17_171. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/759291/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابازاده، عباس و داودی، سیدعلی و جوانی، بابک،1396،مقایسه الگوریتم های تخصیص ترافیک بر پایه کمان، بر پایه مسیر، و بر پایه مبدا از نظر تناسب جریان،The 17th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/759291

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 68,023
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support