ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل تصادفی پاسخ لرزه ای ساختگاه با خاک لایه ای با استفاده از رویکرد الگوریتم بازگشتی

Year: 1396
Publish place:
COI: CEUCONF05_073
Language: PersianView: 166
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی جوهری - دانشیار گروه عمران و محیط زیست، دانشگاه صنعتی شیراز، ایران
بهزاد والی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه عمران گرایش مهندسی ژیوتکنیک، دانشگاه صنعتی شیراز، ایران

Abstract:

تحلیل پاسخ لرزه ای زمین به بررسی اثر شرایط خاک ساختگاه بر روی زلزله رخ داده در آن محل می پردازد. از طرفی با توجه به ماهیت غیرهمگن خاک و عدم قطعیت در اندازه گیری پارامترهای آن، در نظر گرفتن تنها یک عدد برای هر پارامتر مشخصه ورودی خاک منطقی به نظر نمی رسد. در این مقاله به بررسی تحلیل تصادفی پاسخ لرزه ای یک بعدی زمین برای خاک های لایه ای با استفاده از رویکرد الگوریتم بازگشتی در حوزه فرکانس پرداخته شده است. برای این منظور با در نطر گرفتن یک سایت حقیقی پارامتر های ضخامت، چگالی و سرعت موج برشی خاک سایت مورد نظر به عنوان پارامتر های تصادفی در نظر گرفته شده اند. برای دستیابی به این هدف با برنامه نویسی در محیط MATLAB ، روش شبیه سازی مونت کارلو با الگوریتم بازگشتی ترکیب شده و عدم قطعیت مربوط به شتاب ماکزیمم در سطح زمین (PGA) و طیف پاسخ ساختگاه تعیین گردیده است. در بخش دیگری از این مقاله شاخص قابلیت اعتماد PGA روی سطح زمین در سایت مورد مطالعه با توجه به مقدار میانگین ارا یه شده توسط آیین نامه 2800 محاسبه شده است.

Keywords:

پاسخ لرزه ای ساختگاه، تحلیل تصادفی، الگوریتم بازگشتی، شبیه سازی مونت کارلو

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/759971/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوهری، علی و والی، بهزاد،1396،تحلیل تصادفی پاسخ لرزه ای ساختگاه با خاک لایه ای با استفاده از رویکرد الگوریتم بازگشتی،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،،،https://civilica.com/doc/759971

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,125
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support