ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تنش و نشست در سد های خاکی توسط بسته نرم افزاری FLAC2D(مطالعه موردی : سد رودبال داراب )

Year: 1396
Publish place:
COI: CEUCONF05_157
Language: PersianView: 332
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاشار استوار کشکولی - دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی عمران - مهندسی و مدیریت منابع آب ، گروه مهندسی عمران ، واحد مرودشت ، دانشگاه آزاد اسلامی ، مرودشت ، ایران
محمدمهدی جباری - استادیار گروه مهندسی عمران ، گروه مهندسی عمران ، واحد شیراز ، دانشگاه آزاد اسلامی ، شیراز ، ایران

Abstract:

بررسی رفتار و عملکرد سد در طول دوران ساخت و بهره برداری با رفتارنگاری سد به کمک ابزار دقیق امکان پذیر خواهد بود. یکی از پارامترهای مهم در آنالیز و طراحی و پایداری سدهای خاکی تحلیل تنش و تغییر شکل در مرحله پایان ساخت است. در این پژوهش به کمک نرم افزار اجزا محدود FLAC2D مقایسه ای بین نتایج مدل های رفتاری مختلف در تحلیل تنش و تغییر شکل در مرحله پایان ساخت سد رودبال داراب انجام شده است. نتایج نشان می دهد که استفاده از مدل رفتاری موهر کولمب در نتایج نشست قایم هسته دارای دقت مناسبی می باشد. نتایج حاکی از جابجایی سد رودبال داراب در راستای قایم و روند کند صعودی آن می باشد که این روند در پوسته بالا دست نسبت به پوسته پایین دست به دلیل وجود آب کندتر است. همچنین روند تنش کل در بدنه سد روند صعودی کندی داشته که از آبگیری اول تا پایان دوره ده ساله اول از تراز پایینی کنار هسته به تراز پایینی میانی هسته انتقال یافته است با توجه به تحلیل های صورت گرفته برای کل بدنه سد پس از کامل شدن ساخت فشار آب منفذی ایجاد شده در هسته سد به (cm) 96 می رسد که این مقدار در یک سوم میانه تراز هسته نیز می باشد و با توجه به تحلیل های صورت گرفته برای کل بدنه سد پس از کامل شدن ساخت و آبگیری اولیه فشار آب منفذی ایجاد شده در هسته سد به مقدار (kPa) 370 می رسد که این مقدار در میانه تراز هسته نیز می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_157. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760054/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
استوار کشکولی، یاشار و جباری، محمدمهدی،1396،ارزیابی تنش و نشست در سد های خاکی توسط بسته نرم افزاری FLAC2D(مطالعه موردی : سد رودبال داراب )،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/760054

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,643
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support