ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر الیاف در خصوصیات مکانیکی و مقاومتی خاک های رسی تثبیت شده

Year: 1396
Publish place:
COI: CEUCONF05_299
Language: PersianView: 216
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرمین افراسیابیان - دانش آموخته کارشناسی ارشد ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی، همدان، ایران
مهدی سلیمی - دانش آموخته کارشناسی ارشد ژیوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی، همدان، ایران
حسن قاسم زاده - دانشیار گروه عمران، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران، تهران، ایران

Abstract:

اگرچه استفاده از افزودنی های شیمیایی نظیر آهک و سیمان برای انواع خاک ها امکان پذیر است، اما در مورد خاک های رسی در برخی از مواقع برای حصول مقاومت کافی نیاز به مصرف زیاد آن ها می باشد که این امر اقتصادی نیست و از سوی دیگر استفاده از آن ها گاها با محدودیت هایی همراه است. از طرفی استفاده از فیبرها در کنار سایر تثبیت کننده های شیمیایی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر بهبود خصوصیات مهندسی مصالح بگذارد. بنابراین در پژوهش حاضر به بررسی تاثیر الیاف پروپیلین بر خصوصیات مقاومتی و شکل پذیری خاک های رسی تثبیت شده با ترکیب سیمان و سیلیکافوم پرداخته شده است. در این راستا ابتدا نمونه های با الیاف (5/0، 75/0، 1و 25/1 درصد وزنی خاک) برای تعیین درصد بهینه الیاف ساخته شد. سپس خاک کایولینیت با مقادیر 4، 8 و 12 درصد افزودنی (ترکیب سیمان و سیلیکافوم) تثبیت شده و 1 درصد الیاف به نمونه های تثبیت شده اضافه و نمونه های اصلاح شده در دوره های عمل آوری 7 و 28 روز نگهداری شد. نتایج حاصل از آزمایش مقاومت فشاری نشان می دهند که الیاف سبب افزایش مقاومت فشاری خاک شده است. همچنین حضور الیاف نقش بسزایی در رفتار تنش-کرنش نمونه های تثبیت شده با سیمان و سیلیکافوم داشته بطوریکه رفتار ترد نمونه ها را کاهش و منجر به شکل پذیری آن ها شده است

Keywords:

کایولینیت، سیمان، سیلیکافوم، فیبر، مقاومت فشاری، شکل پذیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_299. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760193/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افراسیابیان، آرمین و سلیمی، مهدی و قاسم زاده، حسن،1396،تاثیر الیاف در خصوصیات مکانیکی و مقاومتی خاک های رسی تثبیت شده،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/760193

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,214
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support