ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه شکل پذیری و تشکیل مفاصل پلاستیک در مهاربند زانویی قطری و شورون

Year: 1396
Publish place:
COI: CEUCONF05_591
Language: PersianView: 275
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن طالب زاده - استادیار گروه عمران ، دانشگاه بجنورد ، بجنورد ، ایران
مجتبی فیض آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه ، دانشکده عمران ، دانشگاه بجنورد ، بجنورد ، ایران
ابوالحسن هروی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی زلزله ، دانشکده عمران ، دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی ، تهران ، ایران

Abstract:

تحقیق حاضر باهدف مقایسه شکل پذیری و تشکیل مفاصل پلاستیک در سیستم مهاربندی جانبی به نام مهاربند زانویی قطری و شورون در نظر گرفته شده است. در این سیستم (به طورمعمول به صورت همگرا) مهاربندها با عضوی واسطه، معروف به عضو زانویی به تیر و ستون متصل می شوند. ایده کلی آن است که طراحی به گونه ای انجام پذیرد تا در زلزله های شدید فقط عضو زانویی تسلیم شود و بقیه اعضا در حالت ارتجاعی باقی بمانند و یا تعداد مفاصل پلاستیک در تیرها و ستون ها و همچنین کمانش بادبندها کاهش قابل توجهی یابد. در این تحقیق المان زانویی برای دو قاب خمشی با تعداد طبقات2 و 10در 3 دهانه موردبررسی قرار گرفته است. قاب ها توسط نرم افزار SAP تحت آنالیز استاتیکی غیرخطی(پوش آور) قرارگرفته اند. در این تحقیق نوع رفتار سازه و روند تشکیل مفاصل پلاستیک را در قاب هایی مختلف با دو نوع مهاربند زانویی قطری و شورون مورد بررسی قرار گرفته است. در تجزیه وتحلیل غیرخطی المان های زانویی قبل از کمانش مهاربندها به طور متوالی تسلیم شدند..ازاین رو، می توان حدس زد که طراحی المان های زانویی با توجه به ظرفیت الاستیک آن ها یک استراتژی مناسب برای اطمینان از این که المان های زانویی اولین المان هایی هستند که به سازه به اتلاف انرژی جذب شده از طریق تشکیل مفاصل پلاستیکی کمک می کند است. نتیجه بررسی ها نشان می دهد که قاب با سیستم مهاربند زانویی شورون شکل پذیری بیشتری نسبت به قاب با مهاربند زانویی قطری دارد.استفاده از سیستم مهاربند زانویی شورون ، شکل گیری مفاصل پلاستیک در اعضای اصلی سازه را نسبت به سیستم مهاربند زانویی قطری کاهش می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_591. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760484/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالب زاده، محسن و فیض آبادی، مجتبی و هروی، ابوالحسن،1396،مقایسه شکل پذیری و تشکیل مفاصل پلاستیک در مهاربند زانویی قطری و شورون،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/760484

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,384
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support