ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کیفیت فضای شهری و نیاز زنان

Year: 1396
Publish place:
COI: CEUCONF05_645
Language: PersianView: 259
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا محمدی - عضوهییت علمی گروه جغرافیا وبرنامه ریزی شهری ،دانشگاه محقق اردبیلی
عطا غفاری گیلانده - عضوهییت علمی گروه جغرافیا وبرنامه ریزی شهری ، دانشگاه محقق اردبیلی
هاجر نصیری - گروه جغرافیا وبرنامه ریزی شهری ، دانشکده ادبیات وعلوم انسانی ،دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

الگوهای رفتاری متفاوت زنان و مردان در فضاهای شهری ناشی از نیازهای متفاوت آنها می باشد که نادیده انگاشتن این تمایزات و منظورنکردن آنها در طراحی فضاهای عمومی شهری، موجب گریز زنان از این فضاها می شود، چرا که توان جسمی و تمایزات روحی زنان و مردان، گونه های متفاوت طراحی را طلب می کند . تامین نیاز انسان به دوس داشتن و در کنار جمع بودن، مستلزم وجود یک قرارگاه کالبدی است و فضاهای شهری، بیشترین ظرفیت را در این رابطه دارندبنابراین هدف این مقاله بررسی درمورد فضاهای شهری جاذب برای مردم ، ایجاد حس مطلوب بودن یا راحتی ازطریق بالا بردن سطح کیفیت در آن ها است . بدین منظور معیارهای کیفیت محیط شهری تدوین و باروش توصیفی – تحلیلی که با مراجعه به منابع اسنادی وکتابخانه ای صورت پذیرفته مورد پژوهش قرارگرفته است . نتایج نشان میدهد که افزایش حضور زنان در جامعه و تبدیل از شکل انفعالی ودرو ن خانگی به شکل فعالانه و برو ن خانگی ، نیازمند نگرش جدید در طراحی فضاهاست و می بایست در طراحی فضاها به نیازهای آنان توجه کرده و در جهت گسترش فضاها و تسهیلات مورد نیاز آنها اقدام نمود، تا امکان استفاده بهینه و غیرآسیب زای آنها را در فضاهای شهری فراهم آید

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF05_645. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760538/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، علیرضا و غفاری گیلانده، عطا و نصیری، هاجر،1396،کیفیت فضای شهری و نیاز زنان،پنجمین کنفرانس ملی پژوهشهای کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/760538

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,712
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support