ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهینه سازی مصرف انرژی و حداکثر زمان تکمیل کارها در محیط جریان کارگاهی انعطاف پذیر با زمان آماده سازی وابسته به توالی

Year: 1396
COI: IIEC14_276
Language: PersianView: 199
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم اسدی گنگرج - استادیار، گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
رامین خدادادی زرینی - استادیار، گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
علی دیوسالار - دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی صنایع بهینه سازی سیستمها، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

محیط جریان کارگاهی انعطاف پذیر یکی از پرکاربردترین محیطها در خطوط تولید محتلف است که در آن ایستگاه های کاری به صورت سری قرار گرفته اند، به گونه ای که در حداقل یکی از این ایستگاه های کاری، ماشین های به صورت موازی استقرار یافته اند. هدف از این تحقیق ارایه یک مدل بهینه سازی زمان بندی در محیط جریان کارگاهی انعطاف پذیر برای ایجاد تعادل میان میزان مصرف انرژی و حداکثر زمان تکمیل کارها در این محیط تولیدی می باشد. در این تحقیق برای ماشین ها سطوحی از سرعت در نظر گرفته شده است و مصرف انرژی هر ماشین متناسب با سرعت آن ماشین می باشد. در این شرایط هدف مسیله، یافتن همزمان تخصیص کارها به ماشین ها در هر مرحله، تعیین توالی بهینه کارها بر روی هر ماشین و تعیین سرعت مناسب انجام کارها روی ماشین های مختلف است، به گونه ای که از یک طرف مجموع هزینه های انرژی مصرفی ماشین ها کمینه شود از طرف دیگر حداکثر زمان تکمیل کارها کمینه شود. برای این منظور یک مدل ریاضی عدد صحیح مختلط برای مساله تحقیق توسعه یافته است که نتایج نشان میدهد که این مدل ریاضی برای مسایل با ابعاد کوچک قابلیت رسیدن به جواب بهینه را دارد اما با افزایش ابعاد مساله، مدل ریاضی توانایی رسیدن به جواب بهینه را ندارد.

Keywords:

زمان بندی، جریان کارگاهی انعطاف پذیر، مصرف انرژی، زمان آماده سازی وابسته به توالی، طول زمان ساخت

Paper COI Code

This Paper COI Code is IIEC14_276. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/760849/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی گنگرج، ابراهیم و خدادادی زرینی، رامین و دیوسالار، علی،1396،بهینه سازی مصرف انرژی و حداکثر زمان تکمیل کارها در محیط جریان کارگاهی انعطاف پذیر با زمان آماده سازی وابسته به توالی،14th International Industrial Engineering Conference،Tehran،،،https://civilica.com/doc/760849

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support