ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی روش های کنترل ازدحام نرم افزاری بر مبنای TCP و شبکه های مبتنی بر نرم افزار

Year: 1396
COI: CEITCONF01_074
Language: PersianView: 780
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اصغر منصوری - گروه مهندسی کامپیوتر، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران
مهدی محرابی - گروه مهندسی کامپیوتر، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران

Abstract:

با توجه به پیشرفت و استفادهی روزافزون از شبکه های انتقال داده همچون مراکز داده، مسیلهی کنترل ازدحام یکی از مهمترین مسایلی است که نظر محققان و مهندسان را به خود جلب کرده است. در شبکه های سنتی وظیفه ی کنترل ازدحام در شبکه بر عهده ی دستگاه های نهایی می باشد. با توجه به این محدودیت که دستگاه های نهایی دید جامع نسبت به شبکه ندارند، رخداد ازدحام در شبکه قابل پیش بینی نمی باشد. طی سالیان گذشته الگوریتم های متنوعی با بهبود عناصر کیفیت سرویس نام خود را به عنوان یکی از روش های کنترل ازدحام به ثبت رسانده اند، در حالی که این تغییرات به هیچ وجه در مقابل افزایش روز افزون پهنای باند و افزایش استفاده از اینترنت قابل مقایسه نیست . از نگاهی دیگر هر یک از الگوریتم های ارایه شده اگر چه باعث بهبود یک یا چند المان کیفیت سرویس می شوند ولی در مقابل باعث کاهش چند المان در نقطه مقابل نیز میگردند. تغییرات چند سال اخیر درزمینه شبکه های کامپیوتری با عنوان شبکه های نرم افزار محورSDN نویدبخش جهش چشمگیردر مورد موضوع کنترل ازدحام و دریچه ای نو بر روی محققان در این زمینه می باشد. در این شبکه ها با استفاده از دید کلی کنترلر نسبت به شبکه و آگاهی از وضعیت آن که یکی از ویژگیهای این دسته از شبکه ها می باشد، می توان از رخداد ازدحام در شبکه جلوگیری کرد و کارایی شبکه را به طور چشمگیری افزایش داد. در این مقاله مروری بر راهکارهای نرم افزاری ارایه شده در جهت جلوگیری ازازدحام بر مبنای استانداردTCPشده است و در نهایت روشهای کنترل ازدحام در شبکه های نرم افزار محور را بررسی می کنیم

Keywords:

کنترل ازدحام , کیفیت سرویس , شبکه های مرکز داده , TCP , SDN

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEITCONF01_074. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/762537/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منصوری، علی اصغر و محرابی، مهدی،1396،بررسی روش های کنترل ازدحام نرم افزاری بر مبنای TCP و شبکه های مبتنی بر نرم افزار،Computerized National Conference, Information Technology and AI Applications،Ahvaz،https://civilica.com/doc/762537

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,114
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support