ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین بهترین زمان جای گزینی کمباین جاندیر 955 در استان فارس

Year: 1390
COI: JR_AGEC-5-2_007
Language: PersianView: 203
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی خداوردی - دانشجوی سابق کارشناسی ارشد
منصور زیبایی - دانشیار بخش اقتصاد کشاورزی دانشگاه شیراز

Abstract:

تصمیم گیری برای جایگزینی یک ماشین کشاورزی میتواند به دلیل حداقل کردن هزینه، قابلیت اطمینان بیشتر، تکنولوژی جدید، نیاز برای افزایش ظرفیت، از رده خارج شدن و خرابی باشد و دارای نقش حیاتی در مدیریت ماشین های کشاورزی است. به عبارت دیگر اغلب دارایی های سرمایه یی از جمله ماشینهای کشاورزی، دارای یک عمر مفید است که جایگزینی دارایی در عمری کمتر یا بیشتر از عمر مفید میتواند اثر معنی داری بر سودآوری داشته باشد. بنابراین در این مطالعه سعی میشود بهترین زمان جایگزینی برای کمباینهای برداشت در استان فارس توسط چهار شیوه و در شرایط حتمیت مورد بررسی قرار گیرد. مطابق با اولین شیوه، بهترین زمان جایگزینی برای کمباین در سالی است که هزینه های تعمیر و نگه داری و استهلاک سالیانه تجمعی برای هر ساعت کار کمینه شود. در دومین شیوه مورد بررسی، بهترین زمان جایگزینی کمباین در سالی است که ارزش اولیه ی کمباین نو و هزینه های تعمیر و نگهداری سالیانه ی تجمعی برای هر ساعت کار کمینه گردد. سومین شیوه برای تعیین عمر اقتصادی، بر اساس حداقل کردن میانگین هزینه های کل کمباین در هر ساعت فعالیت است و مطابق با چهارمین شیوه مورد بررسی بهترین زمان جایگزینی برای کمباین در سالی است که درآمد خالص سالیانه تجمعی برای هر ساعت فعالیت حداکثر گردد. با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی طبقه بندی شده، 160 کمباین جاندیر 955 که کمباین غالب در استان فارس است، برای مصاحبه به منظور جمع آوری داده های اقتصادی، فنی و دیگر اطلاعات مورد نیاز، انتخاب شد. بر اساس نتایج حاصل از چهار روش بیان شده، بهترین زمان جایگزینی کمباین جاندیر 955 در شرایط حتمیت، به ترتیب در سال شانزدهم، هجدهم، چهاردهم و پانزدهم از عمر کمباین یا 18786 ،21291 ،16076 و 17424 ساعت کار به دست آمد. بنابراین مسوولان وزارت جهاد کشاورزی میتوانند با ارا یه ی تسهیلات مناسب و در اختیار گذاشتن کمباینهای نو، برای تعویض با کمباینهای فرسوده، کمک بزرکی به کمباینداران در راستای حداقل کردن خرابی، هزینه ها های کمباین و در نتیجه افزایش درآمد آنها داشته باشند.

Keywords:

کمباین، جاندیر 955 ،بهترین زمان جایگزینی، استان فارس

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_AGEC-5-2_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/763145/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خداوردی، هادی و زیبایی، منصور،1390،تعیین بهترین زمان جای گزینی کمباین جاندیر 955 در استان فارس،،،،،https://civilica.com/doc/763145

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support