Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های ورزش دو و میدانی در ایران (یک مطالعه دلفی)

Year: 1390
COI: JR_SMSJ-3-9_004
Language: PersianView: 730
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس شعبانی - کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی
فرزاد غفوری - استادیار دانشگاه علامه طباطبایی
حبیب هنری - استادیار دانشگاه علامه طباطبایی

Abstract:

هدف از انجام این پژوهش، بررسی چالش های موجود در دو و میدانی ایران است. رشته دو و میدانی از ورزش های پایه در دنیا محسوب می شود که رشد آن در هر کشوری موجب توسعه دیگر رشته های ورزشی می شود و همچنین شاخصی برای رشد ورزش همگانی است. در این پژوهش، 142 نفر از دست اندرکاران، متخصصان، ورزشکاران و مربیان سطح اول دو و میدانی کشور شرکت کردند. روش پژوهش توصیفی-پیمایشی بود. سوالات، با استفاده از روش دلفی و به وسیله مربیان و اعضای هییت علمی دانشکده های تربیت بدنی که در زمینه دو و میدانی متخصص بودند، طراحی، پیریزی و اصلاح شد. ابزار جمع آوری اطلاعات پرسشنامه محقق ساختهای بود که بر اساس شاخص پنج ارزشی لیکرت تنظیم شده بود. پس از جمع آوری اطلاعات، اهداف و فرضیه های پژوهش، با استفاده از روش آمار توصیفی، آزمون فریدمن و خی دو بررسی شد. ضمنا ضریب پایایی پرسشنامه از طریق محاسبه آلفای کرونباخ، حدود 0/93 بهدست آمد. یافته های تحقیق وجود 9 عامل را نشان میداد که به عنوان عوامل چالش برانگیز در دو و میدانی ایران معرفی شدند. عامل کمبود بودجه و امکانات مالی با میانگین 4/39 مهمترین عامل شناخته شد و کمتوجهی رسانه های گروهی به رشته دوو میدانی با میانگین 4/31 و کمبود امکانات و تجهیزات با میانگین 4/16 در رتبه های بعدی قرار گرفتند. همچنین کمبود استعدادیابی اصولی با میانگین 4/12، ضعف مدیریتی در سطح فدراسیون و هییتهای استانی با میانگین 4/11، کمبود مسابقات داخلی و خارجی با میانگین 4/02، کمبود مربیان و متخصصان با میانگین 3/96 و پایین بودن کیفیت لیگ دو و میدانی با میانگین 3/89 به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند. ضمنا کمبود استعداد و پتانسیل ذاتی دو و میدانی در ایران با میانگین 2/90 در رده آخر این چالشها قرار گرفت. در نهایت، برای توسعه دو و میدانی و رفع چالش های این رشته، توجه بیشتر سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک، فدراسیون دو و میدانی و صدا و سیما میتواند راهگشا باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SMSJ-3-9_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/764962/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شعبانی، عباس و غفوری، فرزاد و هنری، حبیب،1390،چالش های ورزش دو و میدانی در ایران (یک مطالعه دلفی)،https://civilica.com/doc/764962

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support