Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسوولیت مدنی ورزشکاران در حین عملیات ورزشی از دیدگاه فقها

فصلنامه مطالعات تربیت بدنی و علوم ورزشی، دوره: 1، شماره: 3
Year: 1395
COI: JR_SPES-1-3_001
Language: PersianView: 354
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کامل کیانی - دانشجوی دکتری حقوق، گرایش حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، مراغه، ایران
طه رزم آرا - دانشجوی دکتری مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج، سنندج، ایران

Abstract:

از جمله مهمترین موضوعاتی که در زمینه حقوق مسوولیت مدنی مطرح می شود مسوولیت مدنی ناشی از خطاها و اضرار مدنی ورزشکاران در حین عملیات ورزشی است.آن چه در نظام های حقوقی مورد توجه بوده ماهیت مسوولیت مدنی ناشی از حوادت ورزشکارانه با دیگر حوزه های مسوولیت مدنی در تفاوت می باشد به این صورت که پارهای از جرایم مانند ضرب و جرح، در این زمینه مباح و گاه ممدوح است.بازیکنان، در رابطه میان خود و مربیان، پایبند قرارداد ضمنی هستند که مهمترین مشخصه آن پذیرش خطرهای متعارف ورزشی است که در اجرای قوانین ویژه بازیها رخ می دهد. بنابراین، معیار تعیین خطای ورزشی رفتار ورزشکاری آگاه و محتاط در شرایطی است که فعل زیانبار واقع میشود. عامل اضطرار و دفاع مشروع را نیز باید در این شرایط به حساب آورد.تجاوز از این رفتار متعارف خطا و سبب مسوولیت مدنی است.بحث دیگری که در این زمینه مطرح است بررسی مبنای فقهی مسوولیت مدنی ورزشکاران است و این که در زمینه فقهی آیا خطای مدنی و صدمات مدنی وارد شده به ورزشکاران آیا با قاعده لاضرر در تعارض نیست روش تحقیق در این پژوهش بر روش توصیفی- تحلیلی و استفاده از منابع کتاب خانه ای می باشد. فقها کلا ورزش های ضرری را که موضوع آنها ضرب و جرح به ورزشکار است را تحریم کرده اند اما در بازی های عادی عدم ضمان ورزشکار صدمه زننده را به عنوان تخصیص از قاعده فوق مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از مهم ترین مبانی فقهی عدم ضمان ورزشکار صدمه زننده در فرع اخیر،رضایت ورزشکار صدمه دیده و پذیرفتن صدمات احتمالی در حین انجام عملیات ورزشی در حیطه قوانین آن ورزش است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SPES-1-3_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/765825/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کیانی، کامل و رزم آرا، طه،1395،مسوولیت مدنی ورزشکاران در حین عملیات ورزشی از دیدگاه فقها،https://civilica.com/doc/765825

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,315
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support